середа, 01 лютого 2012 18:29

"Януковича просто не помітили"

  Президент Віктор Янукович виступає на конференції "Нова енергетична архітектура: можливе та ефективне перетворення" під час щорічного Всесвітнього економічного форуму в швейцарському місті Давос. Розповідає про невикористаний потенціал України у сфері альтернативної енергетики
Президент Віктор Янукович виступає на конференції "Нова енергетична архітектура: можливе та ефективне перетворення" під час щорічного Всесвітнього економічного форуму в швейцарському місті Давос. Розповідає про невикористаний потенціал України у сфері альтернативної енергетики

Віктор Янукович удруге як президент відвідав щорічний Всесвітній економічний форум у швейцарському місті Давос. Виступив на двох конференціях - "Нова енергетична архітектура: можливе і ефективне перетворення" та "Шляхи майбутнього розвитку". Говорив про успіхи вітчизняної економіки й рекламував інвестиційні можливості України

Володимир ЛАНОВИЙ, 59 років, президент Центру ринкових реформ:

- У форумах, як давоський, президенти беруть участь, щоб додати ваги бізнесменам і фінансистам своєї країни, захистити її інтереси. Але цієї мети Янукович не досягнув. Жодних серйозних зустрічей у нього не відбулося. Домовленостей - тим більше.

Анонсували підписання угоди з Азербайджаном про щорічне постачання до України 15 мільярдів кубометрів газу. Проте Баку заявив, що не готовий до предметних домовленостей.

Янукович укотре говорив про залучення іноземних інвесторів до України. Але інвестори сюди не йдуть. Якби Україна долучилася до асоціації з Євросоюзом, то вони зрозуміли б: у цю країну можна вкладати кошти, вони будуть захищені нормами, подібними до загальноєвропейських. А Україні, по суті, в асоціації відмовили.

Януковича на цьому форумі просто не помітили.

Борис КУШНІРУК, 46 років, економіст:

- Міністерство закордонних справ намагається не допустити повної ізоляції Януковича. Тому його поїздка в Давос мала насамперед показати, що в президента все гаразд у відносинах з Європою. Але бачимо, що до такої розмови сторони підходять із різних позицій. Європейці хочуть почути від Януковича публічну обіцянку вирішити справу Тимошенко на її користь. А Янукович тримається своєї стратегії - не показувати слабкості. Інакше, як він розуміє, дотиснуть і зімнуть. Тому президент уникав розмови на незручну для себе тему в діалозі з колишнім польським президентом Александром Квасневським та іншими учасниками конференції.

Єдина подія могла б стати визначальною для України - підписання угоди про постачання газу з Азербайджаном. Тільки маючи укладені контракти з гарантованими обсягами поставок, можна будувати термінал скрапленого газу. Але азербайджанська сторона відклала це питання. Висновок: Україні треба домовлятися про 20-річний газовий контракт не лише з Азербайджаном, а й із Туреччиною. Бо Баку багато в чому орієнтує свою політику на Анкару.

Іще одне несприятливе тло форуму в Давосі - жорстка резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України. Як на мене, європейці нещирі з нами. Роблять вигляд, що тиснуть на Януковича і його режим, і не йдуть на кроки, що справді потрібні Україні. Хіба для західних спецслужб секрет, хто з наших можновладців і опозиціонерів має рахунки в західних банках та офшорах?

Ільдар ГАЗІЗУЛЛІН, 30 років, старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень:

- Щоб отримати кредитні гроші, вибити рефінансування чи позику в Міжнародного валютного фонду, не потрібно їхати в Давос і спілкуватися з особами, яких президент бачив напередодні. Треба щось робити з бізнес-кліматом в Україні. Як інвестори почуваються в нас - ось проблема номер один. І вона залишиться, хоч би як Янукович презентував нас на всесвітніх форумах.

Зараз ви читаєте новину «"Януковича просто не помітили"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути