Останні два тижні у Греції тривають страйки та вуличні акції протесту. Демонстранти трощать вітрини, б'ються з поліцейськими. Люди протестують проти політики "жорсткої економії". Євросоюз та Міжнародний валютний фонд вимагають від уряду скасувати соціальні пільги, урізати зарплати й пенсії, підвищити пенсійний вік до 67 років. Це умова для надання Греції чергового кредиту у 12 млрд євро.
"Корупція і роздутий штат держслужбовців — дві головні проблеми в Греції. Найкращий гінеколог Афін вказує у податковій декларації, що заробляє 800 євро на місяць. Насправді має 3-4 мільйони євро на рік. Йому легше заплатити 200 тисяч євро хабара, ніж півтора мільйона євро податку державі", - розповів Слава Теруланіс, експерт антикорупційної організації Transparency International.
Державі в Греції належить до третини усіх підприємств. Працювати там вигідніше, аніж у приватному секторі. Часто на одній посаді працюють одночасно четверо спеціалістів. Вони виходять на роботу по тижню на місяць. При цьому отримують повну ставку.
"Друг запропонував влаштувати чоловіка прибиральником у в'язницю. Заплатили 5 тисяч євро хабара. Зараз Тадій має 2400 євро на місяць, плюс доплати за небезпечну роботу, та 30 відсотків субсидії на сплату комунальних послуг. На роботу виходить через день", - сказала домогосподарка Лідія Теракес.
Прості люди звинувачують у кризі багатих, хочуть, щоб "затягували паски" саме вони. Самі не бажають втрачати привілеї.
"Ми звикли до хорошого життя: ходити щотижня в кіно чи театр, купувати якісну їжу, гарний одяг. Люди бояться втратити це. Активніші взяли намети і пішли протестувати під парламент", - зазначив афінський програміст Артан Карахаліос.
Прочитати, які саме пільги уряд Греції хоче скасувати своїм громадянам, можна в журналі "Країна" №25 за 1 липня 2011 року.
Коментарі
2