субота, 06 січня 2024 01:03

Що робити, якщо діти почали матюкатися

Що робити, якщо діти почали матюкатися
Як пояснити дитині, що лаятись не варто. Фото: slate.com

Дитячий психолог Ольга Крамаревич розповіла, як відівчити дитину вживати лайливі слова.

Якщо дитині менше 3-х років, то варто запитати, де вона почула це слово. Питати треба спокійно, не показуючи своєї емоційної реакції. Дитина могла почути інше слово, яке не є лайкою, але перекрутила його. Якщо хтось у родині вживає лайливі слова в розмові, несправедливо вимагати від дитини уникати цих слів. Не спрацює заява, що ці слова тільки для дорослих. Дитина буде продовжувати лаятися, щоб здаватися дорослою, повідомляє learning.ua.

Якщо стало відомо, від кого дитина почула лайливе слово, то цю людину потрібно попросити стримуватись. Дитині потрібно розповісти, що це слово виховані люди не говорять, що вам неприємно чути такі слова. З висловлювань дитини не потрібно сміятися. Вона може подумати, що такі слова вас веселять. Не намагайтеся викликати в дитини почуття сорому за і не висміюйте її. Це не позбавить її від звички лаятися, але може сформувати комплекси.

Діти старші 3-х років усвідомлено використовують лайливі та грубі слова. Їх потрібно навчити висловлювати свої почуття іншими, не лайливими словами. Якщо у вас вирвалось погане слово, поясніть дитині, що це погано і вам не хочеться, щоб вона повторювала вашу поведінку.

Не варто акцентувати увагу, якщо дитина сама не помітила, як вимовила непристойне слово. Але старшим дітям обов'язково потрібно показувати своє ставлення до таких слів.

Лайкою дитина може намагатися привернути вашу увагу або продемонструвати свою силу. Не варто показувати, що на вас не діє такий спосіб привернення уваги, що ви не вважаєте лихослів'я проявом сили. Залишайтеся спокійними.

Потрібно запитати дитину, чи розуміє вона, що ці слова ображають людей. Скажіть, що у вашому домі ними не користуються.

Якщо інші способи не діють, дозвольте лаятись у окремому місці. Наприклад, в туалеті. Тоді дитина перестане цікавитись матюками.

Якщо дитина сказала непристойне слово при сторонніх людях, варто попросити вибачення за неї. Зберігайте спокій та змініть тему розмови, щоб не говорити про виховання. Потім вдома, наодинці з дитиною, проговоріть свою позицію щодо лайливих слів.

Підлітки вживають лайливі слова найчастіше для того, щоб показати, наскільки вони вже дорослі і самостійні. Не потрібно влаштовувати скандали та висувати підлітку звинувачення. Спокійно, але твердо намагайтеся донести дитині, що вам не подобаються лайливі слова, що її поведінка ображає інших. Переконайте підлітка, що що вживання лайливих слів не зробить його більш привабливим в очах оточення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лайка може бути ознакою психічного розладу

Скажіть, що люди, які вдаються до вживання лайливих слів, найчастіше є малоосвіченими і не вміють висловлювати своє невдоволення іншим способом. Що люди, які мають авторитет, не лаються.

Якщо підліток продовжує лаятись, запасіться терпінням. Коли він подорослішає, вживання лайливих слів зникне само собою. Якщо вживання лайки є симптомом нестачі уваги з боку дорослих, спробуйте виправити ситуацію і налагодити стосунки в родині. Поміркуйте, чи достатньо уваги ви приділяєте дитині.

Телеведуча Яніна Соколова вважає ненормативну лексику вимушеним заходом і крайнім варіантом донесення інформації. У житті вона рідко вживає нецензурні вирази.

Зараз ви читаєте новину «Що робити, якщо діти почали матюкатися». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути