Неділя, 3 серпня, 11.07
– Поверить не могу, – 40-річна Олеся, цивільна дружина Валентина Белькевича, гладить його портрет, перев'язаний чорною стрічкою, біля входу на столичний стадіон імені Валерія Лобановського. У неділю з 9.30 тут прощаються з колишнім футболістом київського "Динамо". Белькевич помер 1 серпня на 42-му році життя. У нього відірвався тромб.
Олеся знімає окуляри й витирає сльози. Спирається на руку жінки, на вигляд років 50. Заходять до адмінбудівлі. Олеся обіймається зі свекрухою 65-річною Валентиною Василівною і сідає біля неї. Затуляє обличчя руками й голосно плаче.
– Валік познайомився з Олесею на початку 1990-х, – розповідає 62-річна Світлана Миколаївна. Вона 20 років працювала у футбольному клубі "Динамо" масажисткою. – Років 10 прожили, а потім він у перукарні познайомився зі співачкою Анною Сєдаковою. Одружилися, вона народила дочку. А через два роки розійшлися. Валік повернувся до Олесі.
31-річна Анна Сєдакова прийшла попрощатися з колишнім чоловіком на годину раніше. Поклала квіти біля труни й одразу поїхала.
Прощання тривало 2,5 години. Поховали Валентина Белькевича на столичному Байковому кладовищі поряд з актором Богданом Ступкою і дресирувальником Володимиром Шевченком
А в цей час:
– Хай би краще я машину загубив, ніж цей подарунок. Жінка вб'є, в прямому смислі слова, – хапається за голову полтавець 26-річний Олег Петрушко.
Коли купався в річці, загубив золотий ланцюжок із хрестом і кулоном. Прикрасу за 7,5 тис. грн місяць тому на річницю весілля подарувала дружина Ірина.
– Вона забобонна. Скаже, що це до розлуки. Теща після розлучення років п'ять до ворожок ходила. Ті наплели, що чоловік пішов, бо загубив подарований на річницю годинник, – каже Олег. – Я й не переживав би, але Іра вагітна.
Півтори години чоловік пірнає, оглядає дно річки. Прикрасу не знаходить. Увечері дружина збере речі й переїде до матері.
– Ми не будемо брати російських товарів, навіть якщо їх безкоштовно роздаватимуть. Вони ж воюють проти нас, – 29-річний Артем Малик свариться з батьком у львівському будівельному гіпермаркеті "Епіцентр".
– Плитка у ванну всього 125 гривень за квадратний метр, ще й знижка 15 відсотків, – умовляє сина 59-річний Мирослав Малик. – У Росії також нормальні люди є.
До них підходить консультант. Рекомендує польські кахлі. Вони на 15 грн дорожчі. Чоловіки купують.
– Виторг на російську сантехніку впав відсотків на 70, – каже консультант. – Знижки не допомагають.
"Куєк за буйок (справжнє ім'я співачки Ані Лорак – Кароліна Куєк. – "Країна") – одеситка 26-річна Людмила Прохорова червоним фломастером виводить на ватмані. Увечері піде з ним до нічного клубу "Ібіца" на акцію проти виступу Ані Лорак. Потрапить під кийки міліціонерів.
"Ібіца" розташована на пляжі "Аркадія". О 20.00 там зберуться до 200 активістів "Свободи" і "Правого сектора". Спробують пробитися в будівлю, але клуб охоронятимуть 400 міліціонерів.
– Милиция и охранники били всех без разбору, – розповідає Людмила.
Міліціонери затримають трьох активістів. Наступного дня їх відпустять після вказівки міністра МВС Арсена Авакова.
Бойкот Ані Лорак розпочався у травні, коли вона отримала російську музичну премію "Золотий грамофон".
Фермер 52-річний Ігор Старницький із села Липник Жовківського району Львівщини прилаштовує до трактора картоплекопач. Із двома сусідами виїжджає на поле за селом. За годину до цього йому телефонував знайомий прапорщик із 24-ї бригади. Попросив допомоги – у зоні АТО в бійців закінчилась картопля.
– Я торік 2 тонни бульби продав цій військовій частині. І цього року восени мав продавати. Але солдати зараз не мають що їсти. Я сам служив у гарячій точці, знаю, як це – на війні без харчів, – розповідає Ігор Іванович.
За 2 год. чоловіки викопують 700 кг картоплі. Ще півтонни привозить 45-річний Іван Гнідець із сусіднього села. Сусіди зносять різні овочі на обійстя Старницького. Пополудні вантажівка з продуктами їде під Луганськ.
Порошенко перевербував Яценюка
"Коли прем'єр Яценюк заявив про відставку, відчувалося, що в його стосунках із президентом не все гаразд. Після цього було активне неформальне спілкування. Порошенко виступив персональним психотерапевтом для Яценюка. Можливо, почався перехід прем'єра в команду президента.
Раніше в Яценюка було два варіанти майбутнього: іти на дострокові вибори другим номером списку "Батьківщини" або відновлювати свій "Фронт змін". Але він не хоче бути на других ролях у партії, а у "Фронту змін" – замалий рейтинг.
Тепер ситуація інша. Якщо відбудеться союз між Порошенком і Яценюком, останній може балотуватися першим номером у виборчому списку президента".
Володимир ФЕСЕНКО, політолог
Треба домовлятися з Газпромом
"Україна споживає 50 млрд кубометрів газу на рік. 20 із них – власного видобутку, 30 – треба імпортувати. Раніше їх купували в Росії.
В уряді кажуть, зараз не вистачає 6–7 млрд кубів. Де їх узяти? На європейському ринку – проблематично. Та й газ там почав дорожчати через нестабільність у Сирії, Лівії та Україні.
Тому найімовірніший варіант – домовлятися з Росією. Ми не зможемо зекономити стільки, щоб не купувати. За один сезон не навчити весь народ ощадливого споживання".
Юрій КОРОЛЬЧУК, економіст
"Русский язык запрещают под криминалом"
"Тиждень відпочивав із родиною в Туреччині, за 40 км від Антальї. Коли в басейні вчив плавати двох 6-річних онуків, один росіянин почув, що говорю українською, підійшов. Почав питати, що ж у нас там робиться. Я хвилин 20 розказував, що я сам – росіянин, батьки покійні – теж. Усе життя прожив на Західній Україні й ніде не виникало питань до мого російського прізвища чи мови. А він: "У вас русский язык запрещают под криминалом".
З іншим росіянином познайомився – те саме. Вони навіть не хочуть чути альтернативної думки. Повністю вірять путінській пропаганді. Питаю: а чому ж не поїхали в Крим на відпочинок? Бояться. Бо там стріляють і свої у своїх усе відбирають".
Віталій МАКСИМОВ, генерал-лейтенант міліції у відставці
Лідер терористів російський диверсант Ігор Гіркін видав наказ про заборону нецензурної лайки в лавах армії самопроголошеної "Донецької народної республіки". Пояснює, що матюки – це "хула на Господа и Матерь Божью", а "слова матерной брани – нерусского происхождения".
Дельфінарій "Немо" вивіз двох дельфінів і двох морських котиків із Донецька до Харкова. Після закінчення війни тварин повернуть.
Понад 1,2 тис. переселенців з окупованого Криму, Луганщини й Донеччини влаштувалися на роботу в Києві. 1 вересня 385 дітей переселенців підуть у дитсадки, а 427 учнів – у школи столиці.
138851000 гривень надійшло на рахунки Міністерства оборони для підтримки армії. Крім того, через дзвінки на службу "565" українці перерахували 33,7 млн грн
1,5 відсотка зарплати кожного українця вираховуватимуть на потреби армії. Такий розмір військового податку прийняла Верховна Рада на закритому засіданні 31 липня. Збір діятиме до кінця року
Що робили в міліції, прокуратурі і судах
1 серпня в лісосмузі у Глобинському районі на Полтавщині міліціонери знайшли спалений ВАЗ-2108. Ним тікали двоє чоловіків, які 26 червня розстріляли мера міста Кременчук Олега Бабаєва. Убили трьома пострілами у спину неподалік будинку, де мешкав.
Усіх міліціонерів Донецької області перевірять на детекторі брехні. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков:
– Допомагає чудово. 25 відсотків особового складу навіть не з'являються на перевірку, пишуть рапорти на звільнення.
40-річний мешканець міста Лозова Харківської області купив у 86-річного земляка машину за 21 тисячу фальшивих гривень. Купюри-сувеніри по 500 грн придбав у канцелярському магазині. На другий день машину переоформив на себе, а пенсіонер поніс гроші в банк – там і виявили підробку. 31 липня міліціонери повернули власнику машину, а покупця затримали. Йому загрожує до трьох років в'язниці.
Начальник Ізмаїльського слідчого ізолятора Одеської області Володимир Шевченко узяв $1 тис. хабара від одного з арештантів. За це обіцяв дострокове звільнення з-під варти. Гроші переказали йому на банківську картку. Щойно Шевченко зняв їх із банкомата – його затримали. Начальнику слідчого ізолятора загрожує до 12 років тюрми.
Читачі висловлюються про матеріали, які їм запам'яталися у попередньому номері "Країни"
Мій дід постійно повторював: нема нічого гірше, ніж неклепана коса, розварені пироги і товариш із Москви. Його брата москалі розстріляли в 1940-х, за інакомисліє. А здали товариші з Москви, які клялися вуйкові у вічній дружбі.
Василь, 53 роки
З філіалу в Донецьку попросився співробітник у наш офіс. Знайшли йому квартиру, зібрали гроші з колективу на перший час, дали роботу. Він почав агітувати за "ДНР".
Віктор, 38 років
Брату прийшла повістка. Він служив у спецвійськах, тому в АТО точно буде на передовій. Доки подруга зі Львова не розказала, що їм привезли два "Урали" розірваних тіл солдатів, доти ще були думки – хай іде воювати, він треба країні. Брату тільки 24 роки. Повістку сховала, а його відправила у село до родичів.
Марина, 35 років, Черкаси
На Різдво та Великдень до моїх батьків у село приїжджав дядько з дружиною. Сідають за стіл – на ньому звичні котлети, голубці, холодець, тушкована гуска, картопля. Тітка кривиться. Якось підслухала її розмову по телефону. Мовляв, моя мама так і не навчилася готувати. І вона, бідна, голодною встала з-за столу. Що готує тітка на свята, не знаю. Бо жодного разу не запросила до себе.
Олена, 30 років
Коментарі