Ексклюзиви
Понеділок, 12 листопада 2012 10:55

"Мовне" питання треба вирішувати в комплексі з економічними та іншими проблемами країни - Попович

"Мовне" питання треба вирішувати в комплексі з економічними та іншими проблемами країни - Попович
Миролсав Попович. Фото: www.novaya.com.ua

Мовне питання треба вирішувати у комплексі з іншими, зокрема і економічними проблемами країни.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав філософ, громадський діяч, один із учасників ініціативи "Перше грудня" Мирослав Попович.

Він наголосив, що мовна ситуація після формування нового парламенту змінитися може, але для цього потрібні значні фінансові витрати. "Реалізація мовної програми — це дуже дорога і довга річ. Тому її реалізація буде залежати від того, якою буде країна. Всі політики багато про що говорять і багато чого обіцяють, та, думаю, що матеріальних можливостей для її реалізації буде різко менше, ніж сьогодні обіцянок", - переконаний він.

Попович наголосив, що "мовне" питання піднімали перед виборами завжди і будуть це політики продовжуватимуть це робити, доки остаточно не нормалізують це питання на державному рівні.

"Це проблема не розв'язана. Вона потребує високої уваги, високого професіоналізму і чимало грошей і вона на кожному етапі буде знову і знову підійматися. Так само, які й інші гуманітарні питання. Але політичним діячам здається, що мовна проблема — це сфера розмов і обіцянок, а це результат важкої повсякденної праці. Багато не зроблено було раніше і сьогодні ми від цього страждаємо", - підкреслив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович підписав закон проти української мови

На думку Поповича, мовне питання треба вирішувати в комплексі з іншими проблемами країни, зокрема і соціально-економічними.

"Звичайно, можна вирішити це питання, - переконаний він. - Але для того, щоб це питання вирішувалося, треба, щоб було у сукупності, в комплексі розв'язані були й інші проблеми. Це, зокрема, питання демократичного устрою в країні, економічні питання, по суті, питання хліба насущного. І все це іде разом, уряди не справляються комплексно з усіма проблемами".

Попович переконаний, що жодна з партій так і не вирішувала жодного питання, бо програми, які політики презентують перед виборами стратегічних питань не вирішували і були переважно популістськими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Група "Перше грудня" ухвалила резолюцію: "Ми зібралися, щоб нагадати основи моралі"

"Побачимо, що буде. Та ви подивіться на політичні програми та яке вони місце мали в історії, зокрема і на попередніх виборах і т.д. Фактично, глибоких стратегічних питань вони не порушували. Це стосується всіх політичних партій. Деякі були більш чутливими, та їх лаяти за популізм. але вони, насправді, може і були популістськими, та іншої форми турботи про простого громадянина у нас просто не було", - підкреслив він.

Зараз ви читаєте новину «"Мовне" питання треба вирішувати в комплексі з економічними та іншими проблемами країни - Попович». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

11

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1263
Голосування Як держава може популяризувати українську мову в Україні?
  • Українська повинна бути єдиною мовою в органах влади
  • Українською повинні навчатися у всіх ВНЗ
  • Українською повинні вести всі культурні заходи
  • Українська повинна бути єдиною мовою на телебаченні
  • Держава не повинна втручатися в такі питання
Переглянути