вівторок, 21 червня 2011 00:00

Студентам платять до восьми тисяч гривень на місяць

 

На літо студентам пропонують тимчасову роботу. Наприклад, барменами. Є вакансії й у великих банках.

На сайті працевлаштування jobs.ua зараз 7 тис. вакансій для студентів по всій Україні. Тимчасовим працівникам пропонують від 800 грн на місяць. Це значно менше, ніж отримують штатні працівники. Зате студенти із досвідом, наприклад, у великих банках, матимуть перевагу в разі подальшого працевлаштування, запевняють фахівці з рекрутингових агентств.

23-річна Ілона Гаврилюк, студентка Київського лінгвістичного університету, минулого літа працювала офіс-менеджером у страховій компанії "Провідна".

— Я отримувала 1200 гривень на місяць за те, що сиділа на ресепшені. Вичитувала документацію, стежила, щоби папір був у принтерах, відповідала на дзвінки. Більшу частину дня сиділа сиднем, наче вазон. Питала керівника, щоб давав якісь завдання. А він: "Твоя робота — сидіти і всім усміхатися". То я писала свою дипломну роботу. Читала книжки, сиділа в інтернеті, — згадує.

Студент Черкаського університету ім. Хмельницького Сергій Парфенюк, 21 рік, торік улітку влаштувався у "Приватбанк". Отримував 800 грн на місяць.

— Досвіду роботи, освіти не вимагали. Я пройшов дві співбесіди. Влаштували випробувальний термін на місяць. Я оформляв кредити під наглядом старшого менеджера. Потім послали поширювати кредитні картки. За це нараховували бали, від них залежить зарплатня. За місяць додатково набігало 400–500 гривень. На базарі я провів два місяці. Агітував людей оформити кредитку. Більшість сприймали це як лохотрон. Одна жінка навіть ляпаса дала. Вирішила, що я аферист. Кредитки брали переважно іногородні. Більшість із них мають при собі паспорт та ідентифікаційний код. За день я збував чотири-шість карток. Іще шукав клієнтів серед знайомих та родичів. Із тих кредиток, які в мене взяли, активували кожну шосту. Значить, українці не люблять брати в борг. Одного свого товариша я ледве вмовив узяти кредитку. За кілька днів я випадково натрапив на уламки тої картки вдома в товариша. Поламав, аби не скористатися.

22-річний Максим заробляє 8 тис. грн на місяць. Улаштувався менеджером із продажу до арабської компанії, що експортує з України торф. Робота нескладна. Переважно перекладає з української на арабську для своїх роботодавців. Знавців цієї мови в Україні обмаль, тому й зарплата висока, пояснює Максим. Він невисокий русявий хлопець. Вивчає східні мови у Київському університеті ім. Шевченка.

— Крупні компанії готові брати на роботу студентів без досвіду. Лише в одній із шести вакансій вимагають хоча б мінімального, — каже 24-річна Ілона Цивінська із міжнародного кадрового порталу hh.ua. — Хоча порівняно з докризовими часами кількість вакансій для студентів впала в чотири з половиною рази. Найчастіше пропонують роботу в сфері продажу, реклами, маркетингу, інформаційних технологій та управління персоналом. Половина студентських вакансій зареєстровані в Києві. Середня зарплата, яку можуть дати цьогоріч, — 2450 гривень на місяць. Максимальна — 8 тисяч.

Зараз ви читаєте новину «Студентам платять до восьми тисяч гривень на місяць». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути