вівторок, 18 вересня 2012 07:00

Страховики відмовилися платити за здохлу корову

Держава пропонує селянам страхувати худобу та посіви на випадок їх пошкодження або знищення внаслідок вимерзання, граду, зливи, урагану, повені, пожежі або хвороби.

У разі нещасного випадку повинні виплатити відшкодування протягом 14 днів.

Перелік страхових випадків можуть доповнити або скоротити за бажання селянина чи фермера, розповідає директор страхової компанії "Уніка" 54-річна Тетяна Орленко:

— Для кожного виду насаджень і тварин установлюють свою ціну. Наприклад, оцінна вартість гектара пшениці чи жита становить 1000 гривень, рапсу — 1300. Корову оцінюємо в 9 тисяч гривень. Щоб застрахувати її, власник має заплатити 300 гривень на рік. Якщо худоба загине, господар отримує її оцінну вартість. Але компанія не відшкодує втрат, які сталися через грубе порушення агротехнічних, санітарних, ветеринарних та інших вимог. Не застрахуємо хвору худобу, птицю чи кролів. Страхування також не поширюється на господарства у карантинних зонах.

Для компанії, яка хоче взяти участь у програмі агрострахування, запроваджують окреме ліцензування. Також вона має стати членом Агрострахового пулу.

Олександр Кульчицький, 52 роки, із Погребищенського району Вінниччини торік страхував худобу.

— Зимою одна моя корова заболіла і здохла. Прийшли страховики. Зробили оцінку, написали, наче це ми винні в тому, що худоба вмерла, — недогледіли. Ніякої страховки мені не дали. Держава видасть гривню допомоги, а забере у 10 раз більше. Програма була б дуже вигідна для селян та фермерів. Але ж у житті воно все не так, як на бумазі.

За вирощування свійських тварин держава обіцяла виплачувати селянам дотацію від 500 до 1000 грн. Відповідну постанову Кабмін ухвалив у липні. У країні близько 3 млн голів великої рогатої худоби. Однак із Держбюджету виділили на дотації тільки 70 млн грн. Тобто по 23 грн на голову. Ці кошти підуть не тільки на худобу, а й на компенсації щодо застрахованих посівів, пояснюють у Головному управлінні агропромислового сектора Вінницької облдержадміністрації.

Зараз ви читаєте новину «Страховики відмовилися платити за здохлу корову». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути