— Хазяюшка, візьміть березовий сік, — підходить до будинку в селі Могилівка Жмеринського району чоловік. — Недорого. Трилітрову баночку за 10 гривень. Сок свіженький, тільки з лісу.
Із березня до початку квітня вінничанин Михайло Мулярчук, 39 років, точив березовий сік у місцевих лісах. Збирав у мішки з цупкого поліетилену.
— Соком займаюся четвертий рік. Збираю його в поліетилен, бо скляні банки з лісу крадуть. Зав"язую верх цупким мотузком і вставляю туди трубочку, по якій тече сік. — Торік на соку заробив почті 10 тисяч гривень. Купив новий діван, кухню поміняв. Цього року дочка хоче поїхати за границю, збираю для неї гроші.
Щодня Мулярчук продавав 200–300 л соку. Забирав його з лісу двічі на день. Перевозив у мікроавтобусі "мерседес". Купив його 2007-го.
— Офіційно працюю в строїтєльній фірмі, на цей час беру отпуск, бо не справляюся на всі фронти, — сміється.
Сік носить по хатах. Бо заготівельники платять мало — по 2 грн за трилітрову банку.
— У городах розбирають і ще просять привезти, — каже. — Тільки по Вишеньці (мікрорайон Вінниці. — "ГПУ") ввечері пройшовся і продав почті 100 банок за 2 часа.
Кілька разів Мулярчук возив сік у Київ:
— На дорогу потратив багато часу, став на базарі продавати, цілий день простояв. Із 20 півторашок шість лишилося, і ціна на сік там така сама.
Дозволів на зціджування соку чоловік не має.
— Там штраф шось 200 гривень, а я за день можу заробити тисячу, — каже Михайло. — Можна договоритися з лісником. Дати йому тисячу гривень, щоб прикривав.
Коментарі
1