Запитує Володимир Крись із села Талалаївка Христинівського району Черкаської області.
Відповідає Олександр Кротенко, радник столичної юридичної компанії "Корпорейтлоусервіс".
— Медико-соціальна експертна комісія керується інструкцією про встановлення груп інвалідності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров"я номер 183 від 7 квітня 2004 року.
У разі ампутації другу групу інвалідності призначають, якщо куксу стегна неможливо протезувати. Або ж якщо кукса супроводжується сліпотою чи глухотою. У інших випадках дають третю групу.
Інвалід може оскаржити висновок протягом місяця. На його письмову заяву комісія, що проводила огляд, або управління охорони здоров"я має надіслати у триденний термін усі документи на розгляд обласної комісії. Протягом місяця має провести повторний огляд. Рішення обласної комісії також можна оскаржити — у Міністерстві охорони здоров"я.
Другій групі дають пенсію 90 відсотків мінімальної зарплати. Третій — 50
В особливо складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія, обласна комісія та МОЗ можуть направити до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності. Він працює в Дніпропетровську. Або ж до Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів у Вінниці. Ці установи складають консультативні висновки.
Також рішення медкомісії можна оскаржити в суді. Треба подати заяву до районного суду. Заява про встановлення факту інвалідності другої групи має бути оплачена державним митом. Для вашої справи це 8,5 гривні. Треба ще сплатити витрати на інформаційно-технічне забезпечення — 30 гривень. Квитанції слід додати до заяви.
×
Коментарі
2