Пʼятниця, 06 жовтня 2017 00:30

Дефіцит сала зникне навесні

За останній місяць сало в Черкасах подорожчало на 60 грн. Кілограм продають по 180 грн. На ринку відчувається дефіцит. Купити делікатес можна не щодня.

— Ціна зросла, бо збільшилися витрати. Вдвічі піднялися ціни на закупку. За кілограм правлять 46 гривень. Треба ще заплатити по сотні за кожну "наводчику". Це той, хто дзвонить, де продаватимуть свиней. Рік тому ще брав по 50 гривень. Йому люди самі дзвонять, — розповідає продавщиця 57-річна Надія Ткаченко. — В мене своєї машини немає. Наймаю за 700 гривень водія, це без бензину. Для обсмажування свині беру балон із газом, що обходиться в 500–600 гривень. А його вистачає на три великі свині.

На ціну впливає й те, що тут не можна продавати разом сало та м'ясо. Так, наприклад, як у Смілі (місто на Черкащині. — ГПУ). Нам доводиться наймати реалізатора. Ціна на сало скоріше всього збільшуватиметься. Селяни перестають займатися вирощуванням свиней. Не вигідно, бо дорогі корми. Ось я раніше свининою торгувала через день. А тепер лише раз на тиждень. Буває, що по півмісяця немає свиней. Бо не купляю всі підряд. А ті, яких годують домашніми харчами.

— Сало дорожчатиме й далі. Скоро стане делікатесом, який подаватимуть лише в ресторанах. Пік подорожчання припаде на новорічні свята. Кілограм сала може коштувати 200–250 гривень. Мова йде про бекон. Його цінують найбільше. Дорогим буде й підчеревина. А звичайне біле сало триматиметься на рівні 120–150 гривень, — каже консультант із розвитку аграрного бізнесу 45-річний Сергій Безносюк. — Свинини поменшало на ринку через чуму. Дефіцит зникне навесні. За п'ять-сім місяців виростуть поросята, яких фермери отримали влітку. Подорожчанню сприяє ще й ріст курятини та заборона на експорт. Тваринники притримують свиней, бо сподіваються продати дорожче.

Зараз ви читаєте новину «Дефіцит сала зникне навесні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі