Ексклюзиви
Понеділок, 18 жовтня 2010 20:45

Cтоличну прописку дали за 220 гривень

У мене закінчилася тимчасова реєстрація в столичному гуртожитку. Без неї складно влаштуватися на роботу. Намагався отримати грошовий переказ у банку — не дають.

Паспортистка студмістечка на столичній вул. Ломоносова має працювати з 9.00 до 18.00. Застати її зранку не вдалося. Ще не прийшла, повідомила чергова. Іншим разом дізнався, що вона вже пішла на обід. Потрапив із третього разу. Відстоявши 2 год. у черзі, потрапляю в кабінет.

— Приходьте за паспортом за два тижні, — Галина Іванівна, паспортистка років 40, заглиблюється у свої записи. — Може, й три тижні доведеться чекати. В мене роботи повно. Я тут одна працюю.

— Невже не можна швидше? Мене вже притисло.

Галина Іванівна знімає окуляри й дивиться мені прямо у вічі.

— Горить? Що ж із вами робить? Паспорти я вожу по п'ятницях. Сьогодні понеділок. Ще треба підписати документи в начальника студмістечка. Хтозна, який настрій буде у начальства. Треба підсунути документи на підпис через секретаршу, — знову затримує погляд на мені. —  Якщо ти мене завтра відвезеш у районний паспортний стіл і назад, отримаєш паспорт із пропискою у четвер. Ще візьми якийсь прєзєнт, для РЕУ, — стишує голос Галина Іванівна. — Цукерок не треба. Краще гроші.

Наступного ранку викликаю таксі. Галина Іванівна повідомляє дорогою:

— Треба дать 100 гривень.

Дістаю жовтого Шевченка. З'ясувалося, паспортний стіл знаходиться за 3 км від гуртожитка. Доїхали за 7 хв. Прошу таксиста почекати. За 15 хв. Галина Іванівна, усміхаючись, виходить із моїм паспортом.

— Бачиш, за гроші все можна. Але паспорт поки що не дам. Треба деякі папери заповнити.

Знов вручаю паспортистці гроші. Вона кладе на капот два бланки:

— Ручка є? Розпишись тут і тут. Забирай паспорт, — Галина Іванівна сідає в таксі. Я даю таксистові 50 грн.

Перевіряю паспорт. У ньому штамп постійної реєстрації, без обмеження строку. Загалом усе обійшлося в 220 грн.


Зареєструватися у Києві має право кожен


Відповідно до Закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" №1382-IV вiд 11 грудня 2003 року, громадяни можуть вільно пересуватися країною та обирати місце проживання.

Протягом 10 днів після прибуття на нове місце проживання у паспортний стіл подають:

— письмову заяву;

— паспорт. Для неповнолітніх — свідоцтво про народження;

— квитанцію про сплату державного мита. Розмір мита — близько 1 грн;

— два примірники талона зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання.

Заява є єдиною підставою для реєстрації. Вимагати інші документи забороняють. Будь-який громадянин може зареєструватися у Києві.

Зараз ви читаєте новину «Cтоличну прописку дали за 220 гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

17

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода