Щосуботи стоянка оптової бази на вул. Щорса в Чернігові заставлена легковиками з білоруськими номерами.
Приїжджають із сусідньої Гомельської, а також Могильовської, Мінської областей. Є з заходу — Гродненської області.
52-річний Ніколай Нікіфорчук приїхав із Мінської області Білорусі власним "опелем". Шлях завдовжки 450 км подолав у ніч на 2 квітня.
— У Чернігові купуємо одяг, взуття та побутову хімію, — розказує. — Вони тут дешевші, ніж у нас, на чверть або й наполовину. Акумулятор для машини — на третину. Донька восени дві пари черевичків купила за 50 і 70 доларів. Казала, у Мінську такі самі коштують до 200 доларів. Дитячі коляски у вас утричі дешевші.
— Але цього разу ми, мабуть, востаннє в Чернігові. У Білорусі долар постійно росте. Був 3 тисячі білоруських рублів за долар. Скоро буде по 4 тисячі. Не буде смислу до вас їздити. Білоруські "зайчики" не поміняєш ні на долари, ні на гривні. Ні один банк не продає. Нема.
21 березня банки Білорусі перестали видавати депозити в доларах, євро та російських рублях. Наступного дня заборонили продаж валюти в обмінних пунктах. Наприкінці березня заборону зняли. Курс білоруського рубля впав на 10%. Але валютної готівки все одно немає. Під обмінниками чергують охочі купити валюту.
— На лихо, мені треба було "зайчиків". Мусив здати 500 гривень. Дев'ята вечора, а під вокзальною обмінкою черга. Ваші гривні сходу забрали. Сьогодні я приїхав із доларами, які тримав у загашнику. Для наступної поїздки треба купувати "зелень" або гривню. Не знаю, чи вдасться десь придбати.
Коментарі