Сайти працевлаштування цього літа пропонують вакансії менеджерів. Треба продавати комбайни. Досить збути одну машину, щоб отримати 20 тис. грн, розповідають телефоном.
36-річний Володимир Онопенко із Житомира реалізовує сільгосптехніку п"ять років.
— Я маю справу із фірмами-виробниками сільгосптехніки, їхніми офіційними представництвами, а не з посередниками, з ними можна домовитися про нижчу ціну. Я продаю техніку фірм "Ґласс" і "Джон Дір". Офіційні представництва є в Києві та Хмельницькому. Восени чи взимку можуть знизити ціну на 20 відсотків. Якщо повна вартість комбайна понад мільйон гривень, знижка виходить суттєва. Найбільші продажі техніки в червні–липні, перед початком жнив.
Він склав список усіх великих сільгосппідприємств країни. Розсилає запрошення купити техніку дешевше. Із "Трансбанком", "ІНГ банком" домовився про кредит під 8% річних у валюті. Володимир постійно дає оголошення в інтернет, обласні газети. Витрачає 500 грн на місяць. Має машину "Тойота Камрі". Нею возить потенційних покупців на показ техніки.
За жнива нова машина повертає усі витрати
— У Києві є кілька спеціалізованих фірм, більшість техніки стоїть там. А я вожу із собою каталоги. Оплачені комбайни і трактори доставляємо за два тижні в будь-яку точку країни.
Найкраще купують зернозбиральні комбайни "Джон Дір", "Клаас Лексіон-570", "Клаас 9680 ВТС". "Грімме Макстрон 620" купують для збирання буряку.
— У липні я продав три комбайни — у Крим, Миколаївську та Херсонську області. У людей були старі радянські машини. Я переконав віддати їх на запчастини. У Києві маю свою ремонтну майстерню. Звожу туди стару техніку. Двоє механіків її ремонтують або розбирають на запчастини. Потім продаємо.
Купувати сучасні комбайни вигідно, запевняє житомирець. Бо в них менші витрати на пальне та обслуговування. Ширина жатки — до 20 м. Тоді як радянські мають 8 м. Це дозволяє швидше скосити.
— Деякі фермери встигають обжати свої поля, ще й до сусідів наймаються. За час жнив нова мащина повністю повертає затрати на придбання.
Із початку року Володимир продав 8 комбайнів, 2 жатки, 3 трактори. Із кожної угоди має комісію 2%.
— Якщо комбайн у повній комплектації коштує 165 тисяч доларів, мій заробіток 3300 доларів, — додає. — Їздити доводиться всією країною. Сидячи в Житомирі, багато не продаси. У нашій області небагато заможних господарств.
Коментарі