Ексклюзиви
Вівторок, 14 жовтня 2008 07:05

Видали рукописи й фото Антонича

Презентація перевидання збірки українського поета Богдана-Ігоря Антонича "Три перстені" відбулася у Львівському університеті ім. Івана Франка.

— На відміну від попередніх перевидань Антонича, у цьому повністю збережено правопис оригіналу. Уперше опубліковано рукописи віршів, фотографії із життя поета, — розповідає упорядник збірки Данило Ільницький, 23 роки.

Богдан-Ігор Антонич народився 1909 року в лемківському селі Новиця. Навчався у Львівському університеті. За життя було видано три його збірки. Помер у віці 27 років.

— Про життя Антонича відомо мало. Ми навіть не знаємо, у якій лікарні лежав він під час хвороби, хто його лікував, — каже поет Ігор Калинець, 69 років.

У радянські часи ім"я поета перебувало під негласною забороною. У 1960-х Калинець відшукав могилу Антонича на Янівському цвинтарі у Львові.

— Зі спогадів письменників Ірини Вільде й Михайла Рудницького дізналися, на якому полі його було поховано, — згадує. — Пішли в адміністрацію цвинтаря. Сказали, що ми поляки, попросили архіви. Проте могили із зазначеним номером не знайшли. Тоді шукали, хто був похований перед і після Антонича. Між тими могилами й знайшли місце, де покоївся поет. На щастя, за ті роки там нікого більше не поховали. Я встановив дерев"яний хрест із написом "Богдан-Ігор Антонич, поет". А поряд поставив ще один із табличкою "Марта Антонич". Хоч такої жінки не існувало. Просто треба було зайняти більше місця для майбутнього пам"ятника.

Наступного року відзначатимуть 100-річчя від народження поета. Львів"яни пропонують оголосити 2009-й — роком Антонича в Україні.

Зараз ви читаєте новину «Видали рукописи й фото Антонича ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1
Голосування Гурт Green Grey мав виступити на НСК «Олімпійський» на офіційному концерті до 30-річчя Незалежності. Зі списку запрошених викреслили після відео вокаліста Дмитра Муравицького, на якому критикує мовний закон. Що думаєте з цього приводу?
  • Пісня Green Grey "Под дождем" в 1990-х була реальним хітом, формувала сучасне обличчя українського шоубізнесу. Утискати російськомовних виконавців несправедливо
  • Артист, який дозволяє собі публічно ображати державну мову, не може брати участі у державних концертах
  • У 2000-х україномовні артисти не мали шансів пробитися в ефіри через політику власників більшості каналів – промосковських олігархів. Про це Green Grey не згадують
  • Музиканти досі не можуть зрозуміти, що їхня проблема взагалі не у мові. Популярність лишилася у 1990-х
  • Ганебно для рок-гурту перейматися офіційним визнанням чи ні державних органів. Реальний показник успіху - кількість переглядів у Ютубі чи Інстаграмі
  • Ваше ставлення до ситуації у коментарях
Переглянути