Першу виставку газетофілії "Документальна Галичина-ІІ" відкрили минулого тижня в мистецькому кафе-клубі "Химера". Стару українську, польську, російську та радянську періодику зі своєї збірки представив колекціонер Михайло Коцаба, 27 років.
— Найстаріші видання — санкт-петербурзька газета "Северная почта" 1713 року, — розповідає Михайло. — Із наших теренів — польськомовна "Газета Львівська" за 17 серпня 1870-го. У ній в основному вміщено укази цісарського уряду про збір мостового мита в різних містечках Львівщини.
Серед представлених видань найбільше українських і галицьких газет кінця ХІХ — початку ХХ століть: "Діло", "Сурма", "Прапор", "Батьківщина", "Наше село", "Галицький господар", "Народна справа".
За словами колекціонера, з часів Наполеона в газетах пишуть про одне і те ж: політичні та соціальні акції, події у світі, ціни на ринках, поради по господарству. Аргументує уривками зі "Санкт-Петербургских ведомостей" 1851 року, де подано огляд російських і міжнародних новини, написано про збір урожаю та "вексельный и денежный курсы".
Коментарі