Ексклюзиви
Пʼятниця, 26 жовтня 2007 07:05

У Львові з"явиться новий мікрорайон

"Стадіон, який спорудять до Євро-2012, не може бути плямою в південній частині міста. Після проведення чемпіонату навколо нього має вирувати життя," — каже директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів.

Із головним архітектором Львова Юрієм Криворучком Павлів розробив концепцію забудови території неподалік майбутнього стадіону на вулиці Стрийській. Її макет, який виставляли на Львівському інвестиційному форумі "Євро-2012: Україно, вперед!", позитивно оцінили експерти з німецької фірми "Бауконсалтинг".

— Німцям особливо сподобався проект транспортної мережі, де стадіон розглядається як ядро, а від нього напівхордовими заокругленими лініями пролягають дороги, — розповідає Павлів. — Свого часу "Містопроект" пропонував робити транспортну мережу у вигляді квадратів, та це неприродно. Доріжки через травники завжди втоптують упоперек.

Макет спортивно-видовищного центру стоїть на дерев"яній підставці у приймальні міського голови Андрія Садового. На прямокутній скляній пластині фігури різної форми з оргскла. Юрій Криворучко вмикає кнопки внизу пластини. Макет засвітився оранжевим, червоним, жовтим та зеленим кольорами.

— Чи довго працювали над концепцією? — запитую.

— Чесно? — сміється Андрій Павлів. — Утекли на суботу-неділю від сім"ї, закрилися в моєму кабінеті, а в понеділок вийшли.

Автори планують забудувати 216 га. 50 з них є вільними міськими землями. 8 га відводять під спортивно-видовищний комплекс на 5–12 тис. відвідувачів, 25 — під стадіон на 55 тис. глядачів із місцями паркування транспорту. Міжнародний виставковий комплекс займе 17 га з південного боку стадіону.

У східному боці Павлів і Криворучко пропонують звести офісно-діловий центр із торговельним комплексом, медично-реабілітаційний центр на 500 місць, рекреаційний, розважальний центри, дитячий парк атракціонів, комплекс гральних видів спорту та житловий, який на час проведення чемпіонату слугуватиме готелем, а потім може бути проданий. Неподалік іподрому стоятиме каплиця Папи Івана Павла ІІ. Юрій Криворучко виготовив її проект.

— Іподром обов"язково має відновити свою функцію — до незалежності України він був одним з найпотужніших у Радянському Союзі, — каже Андрій Павлів. — За кілька років тут проводитимуть скачки, чоловіки приходитимуть із вродливими жінками. Неподалік збудують ресторан.

Проектанти планують зробити південну частину міста сучасною та багатофункціональною.

— Нині території біля кільцевих доріг на околицях Львова нагадують пустир, — каже Павлів. — Ми хочемо, щоби бодай з одного, південного, боку наші гості бачили сучасні будівлі, гарні сквери, парки. Цю частину Львова добре видно з борту літака. Звідси іде потужний транзит на Київ, Словаччину, Румунію. Вантажні машини, транспорт обслуговування комплексу потраплятимуть до нового масиву з кільцевої дороги й не заїжджатимуть до міста. Львів"яни ж їхатимуть громадським транспортом, легковими автомобілями з півночі на південь.

Автори запевняють: у новому мікрорайоні на Стрийській з"являться 10 тис. робочих місць. Аби вчасно впровадити нову концепцію, слід провести міжнародні тендери та конкурси для відбору інвесторів до грудня 2007-го, до весни наступного року здійснити проектування, восени 2010-го спорудити основні об"єкти, а восени 2011-го — усі супутні.

— 166 гектарів території, яку ми хочемо забудувати, нині зайняті суб"єктами господарювання й установами, тому таке консолідоване рішення Львівської обласної та міської рад, Пустомитівської районної та Зубрівської, Сокільницької та Солонківської сільських рад, — каже Андрій Павлів. — Нині ці землі пустують. Думаю, як орендарі, так і власники окремих земельних ділянок будуть зацікавлені в їх розбудові. Дехто з них уже фотографував наш ескіз.

Зараз ви читаєте новину «У Львові з"явиться новий мікрорайон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3412
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути