Ексклюзиви
Четвер, 19 червня 2008 07:09

Костянтина Корнякта увічнять на двох меморіальних таблицях

Конкурс на найкращий проект меморіальних дощок львівському меценату ХVІ ст. Костянтинові Корнякту оголосив благодійний фонд "Парфенон". Таблиці встановлять на вежі Успенської церкви, яку також називають вежею Корнякта, та його будинку на площі Ринок.

— Вежа Корнякта збудована у 1570-му. І лише через десять років, у 1580-му, він побудував свій будинок. Тобто духовне для цього чоловіка було вищим особистих інтересів, — каже головний художник Львова Володимир Сколоздра, 55 років.

— Мета фонду "Парфенон" — підтримувати грецьку культуру Львова, — пояснює ініціатор конкурсу Володимир Креховецький, 48 років. — Корнякт народився на грецькому острові Крит. Та своїми справами удостоївся звання громадянина Львова. А в ті часи його було отримати важче, ніж, скажімо, тепер американське громадянство.

Заявки на конкурс приймають до 1 жовтня. Дві перші премії становлять по тисячі гривень. Відкрити таблиці планують навесні наступного року.

Зараз ви читаєте новину «Костянтина Корнякта увічнять на двох меморіальних таблицях». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода