По 50 тис. грн вимагає від аеропорту "Бориспіль" та авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" глуха київська художниця Галина Інгула, 26 років. Так вона оцінила моральну шкоду після провалу персональної виставки в Парижі торік 24–27 листопада. Три картини загубили дорогою з Києва до столиці Франції.
— Це ще мало за ті приниження, які ми витерпіли, — каже мати художниці Любов Нечипоренко.
Галина не чує з дитинства. Малювала змалечку, але професійно працювати почала три роки тому. Вийшла заміж, і так на неї вплинуло кохання.
Художниця має понад 90 робіт. Поки що не продає їх, а лише виставляє.
— Галя все життя мріяла, щоб її роботи побачили за кордоном і оцінили по-справжньому, — веде далі мати. — Її запросили до Парижа. Була щаслива, дуже переживала.
У Париж художниця відібрала сім найкращих картин. Назвала композицію "Планета Інгула". В управлінні культури отримала підтвердження авторства та дозвіл на вивіз полотен за кордон.
24 листопада в аеропорту "Бориспіль" Галина та її матір заповнили митні декларації. Чотири найменші полотна в рамах поклали до валізи. Три більші віддали на спеціальне пакування як негабаритний вантаж. На них причепили ярлик "Крихкий вантаж" і передали вантажникові. Потім стали в чергу на паспортний контроль.
— До нас підійшла чергова аеропорту, — розповідає матір. — Сказала, що з нашими картинами якісь проблеми. Три працівники, які відправляють вантаж до літака по транспортеру, змусили нас ще раз їх розпакувати й показати, наче ми якісь терористи. Ми все виконали.
Викручувалися, пояснювали, що це має бути композиція
Літак приземлися в аеропорту Шарля де Голля. Біля транспортера жінки чекали багаж й обмірковували, як дістатися до арт-кафе "Каскад". Там мали зустрітися з організаторами виставки. Їхні сумки з"явилися на стрічці-транспортері, а картин не було.
Працівники аеропорту обшукали літак, багажне приміщення. Звернулися із запитом до аеропорту Франкфурта, куди мав прямувати лайнер. Картин не було. Протягом трьох днів навідувалися в аеропорт — сподівалися, що полотна знайдуться.
— Чотири картини таки виставили. Ми як могли викручувалися, пояснювали, що це має бути композиція. Але як спеціалісти по чотирьох картинах могли оцінити задум? — каже Любов Нечипоренко. — Галя була шокована. Такий удар на першому представленні настільки високого рівня.
Жінки поїхали додому. 12 грудня їм зателефонували з "Борисполя" й попросили забрати полотна. Сказали, повернулися з Парижа. На складі в аеропорту художниця отримали три свої картини "Метелики. Похорон надій", "Літо. Теплий луг планети Інгула", "Вечірній човен".
Адвокат порадив Галині скласти позови на аеропорт і на перевізника. 16 грудня їх подали до Бориспільського райсуду.
— Усе з"ясується після розслідування, — коментує прес-секретар "МАУ" 43-річна Євгенія Сацька. — Наша служба з перевезень повідомила, що картини повернулися з Парижа — тобто їх туди таки доставили.
— Відповідальність за пасажира й вантаж несе авіаперевізник, у даному випадку це "Міжнародні авіалінії України", — пояснює позицію аеропорту "Бориспіль" прес-секретар Людмила Петрів. — Коли б провина була наша, "МАУ" надіслала б заяви зі скаргами. Їх не було. Тепер же у випадку Інгули перевізники звинувачують "Бориспіль".
Коментарі
1