Для равликової ферми потрібно понад 30 тисяч євро, два гектари землі, холодильні камери на 500 кубічних метрів та рік життя.
Про це Gazeta.ua розповідає Сергій Данілейко, який у 2016 році створив першу в Україні равликову ферму в селі Войнівка Чутівського району на Полтавщині.
"Їли з дружиною равликів у Парижі. Сподобалось. Почав читати, шукати інформацію, - розповідає Сергій, - Попит у Європі на м'ясо равликів — 300 тисяч тон на рік. А пропозиція — 150 тисяч. В Україні равликів взагалі не вирощували. Зараз вже понад 80 ферм відкрилось завдяки нам".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сімейний бізнес на солодощах: донеччанка поділилась цікавими подробицями справи
Сергій їздив дивитись на равликові ферми у Латвію, Польщу, Італію. Заплатив 5 000 євро за навчання. Для власної ферми привіз півтори тони равликів з Прибалтики, що транспортували в холодильнику.
Для розведення вибрав два види равликів — хелікс максимо (Helix Aspersa Maxima) та хелікс Мюллер (Helix Aspersa Muller.) Перший — дешевший і менш вибагливий, швидше розмножується. Може давати до 185 ікринок в одній кладці. За Мюллером закріпили титул "аристократа". Бо він потребує ретельнішого догляду, повільніше розмножується. Але на смак ці равлики кращі.
"На цю справу грошей треба багато. Продаємо як маточні стада у ферми, - розповідає Сергій, - З усіх яєць виживає 20–30 відсотків, але цього достатньо. Годую равликів спеціальним комбікормом. А в період інтенсивного спарювання додаю до раціону ще моркву й кабачок. Збираю, коли досягають розміру стиглої сливи".
Равлики ростуть близько 5-6 місяців. Потім збирають, миють та складають у холодильних камерах. Там равлики засинають та їх можна транспортувати. Доглядати та збирати равликів допомагають 10 місцевих робітників. За рік вирощують близько 50 тон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подружжя з Донецька створює унікальні костюми роботів
"В Україні немає ринку збуту, немає культури споживання. Продаємо на Європу. Європейці багато подорожують та цікавляться кулінарними новинками, тому равлики для них - не екзотика. В ресторанах і супермаркетах равлики - завжди актуальний продукт, - розповідає Сергій, - В Італії равликів споживають тільки на свята. У Франції це делікатес, а у Іспанії та Португалії - продукт для бідних. Вартість за порцію з м'яса равликів 12-18 євро".
Окремий напрямок – навчання фермерів та супровід. Навчання проходить один день на фермі, показують усі 9 етапів вирощування та проводять дегустацію равликів. Навчання пройшли 496 людей та реалізували одну франшизу.
"Зараз ведемо перемовини з Барселоною, хочемо там відкрити склад та продавати на той ринок, - ділиться Сергій, - Також супроводжуємо ферму в Чехії. На етапі перемовин Грузією та Литвою".
Коментарі