Ексклюзиви
Пʼятниця, 16 червня 2017 11:33

Успіх Львівської тютюнової фабрики пов'язаний з недоплатою податків

Успіх Львівської тютюнової фабрики пов'язаний з недоплатою податків

Виробництво сигарил могло стати способом ухилення від податків - пише "Економічна правда".

За даними "Економічної правди", за ІІ півріччя 2016 року частка ЛТФ на українському ринку зросла з менш ніж 1% до 5%. У 2017 році частка львівської компанії, згідно із середньомісячними показниками, оцінюється вже в 6,3%.

На думку голови правління Центру громадянського представництва "Життя" Андрія Скіпальського таке зростання частки ринку Львівської тютюнової фабрики пов'язаний з початком виробництва т.зв. "Сигарил".

Дані з податкової звітності Львівської тютюнової фабрики (ЛТФ) за ІІ півріччя 2016 р свідчать про використання компанією акцизних марок не за призначенням, Тільки за минуле півріччя бюджет України міг недоотримати п'ятсот мільйонів гривень, так як, ймовірно, півтора мільярда сигарет пішли з тютюнової фабрики під виглядом сигарил - про це повідомляє "Економічна правда".

Раніше глава Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль прямо називав Львівську тютюнову фабрику головним постачальником контрабандних сигарет до Євросоюзу.

З 2016 року в ЄС заборонили сигарети з будь-якими ароматичними добавками. І там попит на сигарили трохи виріс. І відповідно, на цей попит відреагувала ЛТФ, почавши випуск сигарил. Їх сигарили дуже дешеві, так як виробництво дуже дешеве - пояснює Андрій Скіпальський.

Справа в тому, що хоч акцизні марки для сигарет і сигарил мають однаковий зовнішній вигляд, але собівартість їх відрізняється.

- Якщо виробник купує акцизну марку і клеїть її на пачку, яка містить дві сигарили, він платить акциз в розмірі 1,11 грн. Якщо цю ж марку наклеїти на пачку, яка містить 20 сигарет, акциз складе мінімум 12 грн. Якщо пачки з двома сигарилами не випускати, а декларувати випуск великих обсягів таких пачок, то "зекономлені" акцизні марки можна клеїти на звичайні сигарети і платити при цьому не 12 грн. акцизу, а тільки 1,11 грн. - пояснює "Економічна правда".

- Пачку, яку мені показували, нібито містить сигарили. Але насправді там такі ж сигарети, які нічим не відрізняються. Тільки формально вони проходять за іншою торговельною кодом і на сигарили менше акциз - заявив завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський.

Раніше Львівську тютюнову фабрику вже звинувачували в подібних порушеннях. У 2015 році на херсонському складі ЛТФ в ході обшуків було вилучено 15,5 тисячі пачок сигарет - на вилучених пачках були наклеєні акцизні марки, які були видані для сигарил.

Зараз ви читаєте новину «Успіх Львівської тютюнової фабрики пов'язаний з недоплатою податків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 56000
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути