Міжнародна організація Transparency International опублікувала щорічний Індекс сприйняття корупції в 180 державах. Цьогоріч Україна покращила свої показники та посідає 117-те місце.
Організація призначає кожній країні індекс схильності до корупції - від 0, тобто максимум корупції, до 100 - корупції немає. Порівняно з 2019-м, коли в України було 30 балів і 126-те місце у рейтингу, результат покращився на 3 бали.
"Це вказує на позитиви, які сталися у країні в останні 2 роки, особливо до весни 2020-го, але не враховуючи резонансних подій останніх місяців", — зазначили в організації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За брехню в деклараціях каратимуть жорсткіше. Зеленський підписав указ
117-те місце Україна ділить з іншими країнами, які теж набрали по 33 бали: Єгипет, Свазіленд, Непал, Сьєрра-Леоне та Замбія. У рейтингу Україна опинилася між Молдовою й Філіппінами, у яких 34 бали і 115-те місце, та Нігером - 32 бали і 130-та сходинка рейтингу.
Середній бал у країнах ЄС становить 66. Абсолютними лідерами залишаються Нова Зеландія та Данія, які мають по 88 балів зі 100. Фінляндія, як і торік, посідає 3-тє місце разом із Сингапуром, Швецією та Швейцарією. У кінці списку опинилися Сирія - 14 балів, Сомалі - 12, Південний Судан - 12. Росія отримала 30 балів і 129-те місце.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожен третій прокурор не пройшов атестацію
Індекс України покращився завдяки запуску Вищого антикорупційного суду та перезапуску НАЗК. Саме ці події завершили ланцюжок створення антикорупційної інфраструктури в країні. Transparency International дала Україні такі рекомендації, аби допомогти знизити рівень корупції: запровадити прозоре та підзвітне управління публічними активами і гарантувати подальший розвиток сфери закупівель, забезпечити незалежність антикорупційної інфраструктури та сформувати професійну та незалежну судову владу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС пригрозив скасувати безвіз окремим українським олігархам і політикам
Transparency International — антикорупційна організація, яку 1993 року заснував у Берліні колишній директор Світового банку Пітер Айґен. Організація найбільш відома за Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. Місія організації в Україні — знизити рівень корупції.
Коментарі