Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років закликав освітян підтримати загальнонаціональну традицію та провести в поминальний тиждень 21—25 листопада Уроки пам'яті Голодомору в Україні.
Про це йдеться у зверненні Комітету до керівників освітніх закладів та вчителів.
"У серпні 2010 року Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що Голодомор не був геноцидом українців, відтак за його одноосібним рішенням в нових підручниках з історії України з опису Голодомору 1932—1933 рр. забрали визначення "геноцид" як "вигадки". Нагадаємо, 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про Голодомор 1932—1933 років в Україні", який трактує події 1932—1933 років, як геноцид українського народу", - говориться в повідомленні комітету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Києва пригощали стравами часів Голодомору
Освітян також просять організувати учням відвідування пам'ятних місць, музеїв пам'яті жертв Голодомору та залучити школярів та студентів до участі в громадських поминальних заходах у День пам'яті жертв Голодомору 1932—1933 років.
"Вбиті в 33-му можуть жити в нашій пам'яті. Сьогодні саме від вас, шановні вчителі та керівники освітніх закладів, залежить збереження цієї пам'яті наступними поколіннями українців", - наголошується у зверненні.
Цього дня за підтримки Громадського комітету відбудуться всеукраїнські заходи "Голодомор-геноцид 32—33. Пам'ятаємо":
Скорботна хода пам'яті дітей, загиблих під час голоду від метро "Арсенальна" до Меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні в Києві — початок о 14:00;
Пам'ятні заходи біля Меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні (панахида за вбитими голодом, загальнонаціональна хвилина мовчання та всеукраїнська акція "Запали свічку") — початок о 14:30.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'єсу про голодомор назвали антиурядовою
Заходи із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду по всій Україні та закордоном.
Нагадаємо, що Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр створений минулого року, до його складу входять 38 знакових постатей в науковому, мистецькому та громадському житті країни: Ольга Богомолець, В'ячеслав Брюховецький, Володимир В'ятрович, Володимир Василенко, Іван Васюник, Василь Вовкун, Анатолій Гайдамака, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Іван Дзюба, Іван Драч, єпископ Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Євген Захаров, Олександр Іванків, Геннадій Іванущенко, Сергій Квіт, Андрій Когут, Роман Круцик, Ніла Крюкова, Станіслав Кульчицький, Неля Лавриненко, Олександр Максимчук, Василь Марочко, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Олекса Петрів, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Михайло Свистович, Володимир Сергійчук, Євген Станкович, Лесь Танюк, Володимир Телищак, Ігор Юхновський.
Коментарі
2