"Оскільки дії і політика уряду Судану і далі є незвичайною і екстраординарною загрозою національній безпеці і зовнішній політиці США, надзвичайна ситуація, оголошена 3 листопада 1997, і кордони якої було розширено 26 квітня 2006, і кроки, зроблені 13 жовтня 2006, повинні залишатися в силі і після 3 листопада 2009 ", - йдеться в посланні президента конгресу.
Як повідомлялося, 19 жовтня держсекретар США Гілларі Клінтон представила нову стратегію адміністрації Барака Обами щодо Судану. У Хартумі відреагували позитивно. Нова стратегія є "меню із стимулів і антистимулів". За словами Клінтон, яка озвучила текст заяви Обами в присутності спецпредставника президента США з Судану Скотта Грейшона, Вашингтон ставить перед собою дві мети. Перша полягає у припиненні конфлікту, нехтування прав людини та геноциду в Дарфурі". Друга - "укладення остаточної мирної угоди між суданськими Півднем і Північчю для створення можливості довгострокового миру в країні".
***
Введені наприкінці 1990-х років санкції стосовно Судану, що перебуває у вашингтонському списку країн, що підтримують тероризм, передбачали заморожування рахунків ряду осіб, обмеження на пересування і на банківські транзакції представників суданської влади, а також арешт власності суданського уряду в США.
У регіоні Дарфур з лютого 2003 року триває війна. Урядовим військам Судану і їхнім прихильникам протистоять численні угруповання, що домагаються повалення режиму нинішнього президента країни Омара аль-Башира. Деякі з них виступають і за незалежність провінції від Хартума. У результаті конфлікту, за оцінками ООН, в Дарфурі загинули понад 300 тисяч осіб. Суданська влада заявляє, що конфлікт забрав життя близько 10 тисяч осіб і вказують на відсутність доказів масових жертв.
Президент США не раз заявляв про своє прагнення зробити все, щоб нормалізувати ситуацію в Судані, повідомляє РІА "Новости".
Коментарі