Вчені університету штату Північна Кароліна в США зробили неймовірне відкриття. Самка удава Boa Constrictor народила 22 дитинча без участі самців. Раніше такий рідкісний спосіб розмноження, або партеногенез, у змій не був відомий.
Унікальне потомство з'явилося в однієї з самок удавів, незважаючи на те, що вона перебувала в одній клітці з чотирма самцями. Тим не менш, вони не могли бути батьками її потомства, як показав аналіз їх генів.
У молодих удавів був виявлений унікальний набір хромосом, який раніше вдавалося отримати тільки штучним шляхом. Вони є наполовину клонами своєї матері, повідомляє Утро.ру із посиланням на BBC.
Партеногенез, або розмноження без участі самців, широко поширений у комах та інших безхребетних тварин. Тим не менш, у хребетних, наприклад, у риб, рептилій і ссавців, такі випадки надзвичайно рідкісні. Вченим вдалося виявити партеногенез у деяких ящірок, у тому числі у комодского дракона, і в акул.
Розмноження без участь самців має свої переваги і недоліки. Якщо чисельність виду дуже мала і йому доводиться виживати в суворих умовах, такий спосіб може виявитися вигідним. У той же час, нове потомство не буде нічим відрізнятися від своїх матерів і тому в майбутньому не зуміє пристосуватися до мінливих умов.
Крім того, таким чином можуть зберігатися будь-які спадкові захворювання. Нарешті, при партеногенезі в принципі не може бути сексу і сексуального життя.
Коментарі