28 травня в готельно-ресторанному комплексі "Краків" пройшло Свято польської кухні. На околиці Києва гості могли спробувати традиційні страви журек і бігос, насолодитися польськими настоянками та побачити справжні польські танці.
"Поляки ображають українців борщем, який готується в Польщі. В оригіналі - інгредієнти додають по черзі, морква має бути хрустка, цибульки небагато. Натомість поляки мають заморожену суміш в пакетику. Півгодини і український борщ готовий. Українці ж нас ображають бігосом, який можна купити в супермаркеті. Там продають звичайну тушковану капусту з сосисками. Ще й не зовсім свіжими", - розповідає Влодзімєж Щурек, директор Закордонного осередка Польської туристичної організації у Києві. Чоловік знайомить зі стравами, які можна побачити на будь-якому застіллі у Польщі.
Традиційна страва бігос складається з квашеної і свіжої капусти, трьох видів м'яса, помідорів, грибів, спецій та вина.
"У Польщі бігос - це святе. Його готують протягом цілого дня. Потім страву заморожують. На наступний день розігрівають. Тушкують декілька годин і знову заморожують. Їдять на третій день, - додає Влодзімєж. - Коли ми вступали до Євросоюзу у 2004 році, постали перед його правилом - не можна підігрівати їжу в ресторанах. З'явилася дилема. Або вступати в Євросоюз, або відмовитися від бігосу. Однак потім його дозволили готували як виняток. Тепер можна підігрівати в ресторанах".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для Євробачення 100 ресторанів розробили спеціальне меню
Гості свята шикуються в чергу до кухарів закладу. З ароматного грилю до тарілок подають запечені польські курячі ковбаски. Поряд - суп на заквасці "журек". Його посипають кропом.
"У нас заквас продається у плашках в магазинах. В Україні його не знайти. Можна приготувати вдома. Потрібно взяти цільнозернове борошно грубого помолу. Додати пару зубчиків часнику, приправ, солі. Залити водою і з тиждень тримати у теплому місці. На такому заквасі також у нас роблять грибні підливки на Святвечір. Найбільш традиційною стравою у Польщі є бульйон. Він є основою для багатьох традиційних польських супів - огіркового, помідорового", - каже шеф-кухар готелю у Кракові Томаш Дзюра.
На солодке польські організатори свята подавали хрустке печиво, смажене в олії. Одними з найпопулярніших в Польщі вважаються десерти - краківській сирник і папська кремувка.
"Кремувка - это десерт схожий на наполеон. У Польщі його можна спробувати у будь-якому закладі, - розповідає шеф-кухар київського ресторану Сергій Морозов. - Кремувку готують з яєчних жовтків, молока і крохмалу. Його додають, щоб десерт застиг. Зазвичай кремову заварну основу кладуть на листкове тісто. Я ж приготував пісочне. Зверху поклав абрикосове варення. У Польщі люблять солодке поливати соусом з кислинкою. Наприклад, сливовим".
Коментарі