Мешканці сіл Саджави, Кривця та Луквиці Богородчанського району, що на Івано-Франківщині, звернулися до губернатора з проханням захистити їх від диких свиней.
Найбільше потерпають присадиби, розташовані під лісом. Дикі свині в основному риють картоплю. Характерно, що поїдають лише молоду, а стару насіннєву не рухають. Ласують також кукурудзою та буряками.
Першими тварини завітали до коменданта пластового табору "Чота крилатих" Степана Красілича. Вони облюбували корінці, що ростуть на ґрунтовому аеродромі.
Після трапези тварини лишають розриті ями, які не можна ні засипати, ані об"їхати. За триста метрів звідти – закинута нафтова свердловина, в якій тварини приймають грязьові ванни.
Щоб врятувати врожай, люди вдаються до дідівських методів: прив'язують собак, ставлять опудала та палять шини, аби неприємним запахом відлякати диких кабанів. Та тварини на це не зважають.
Ярослав Рогацький відганяє непроханих гостей димом і вогнем. З чотирьох боків навколо городу запалює вогнища. Якщо селяни не встережуть – втратять врожай. Збитки ніхто не поверне.
За "червонокнигового" вбитого кабана треба платити десять тисяч гривень штрафу, тому їх ніхто не чіпає.
"Сезон полювання починається аж у серпні, - розповів керівник ТзОВ "Верховина ДС" Ярослав Мотуз.
Мисливські угіддя їхнього товариства якраз межують із землями Старих Богородчан, Саджави, Глибокого, куди також навідуються дикі тварини. Він каже, що кабани можуть бути й з сусіднього району, адже за добу легко долають 40 кілометрів.
Поки господарі запровадили нічні чергування, аби не втратити рештки врожаю.
Коментарі