
— Люблю готувати філе оленя із соусом із журавлини та карамелізованою грушею. Подаю його із картоплею в розмарині, — говорить 26-річний Євгеній Сушко, шеф-кухар львівського ресторану "Цитадель інн".
Спершу він готує основу страви — оленину.
— На одну порцію потрібно 150 грамів філе оленя. Замаринувати його в оцті і воді на добу. Посолити, поперчити, додати трохи розчавленого часнику.
Замариноване філе Євгеній Сушко обсмажує на грилі в оливковій олії, доводить до стану медіум — реар. Це стейк із кров'ю, червоно-рожевий всередині.
— Другий етап — 100 грамів неочищеної вимитої картоплі годину мариную в розмарині. Ця пряна трава дає неперевершений запах. Запікаю картоплю в духовці, додаю дрібку солі.
Кухар береться за приготування карамелізованої груші. Нарізає фрукт кубиками, у сковороді обсмажує 5 хв. з 1 ч. л. цукру. Додає 5 г зернистої гірчиці. Охолоджує.
Для соусу бере півлітра кагору, 250 г свіжої журавлини, по 50 г цукру і вершкового масла. Промиває ягоди, половину всипає у сотейник до вина. Тримає на невеликому вогні кілька хвилин, додає цукор. Проціджує і знову ставить рідину на вогонь. Доводить до кипіння і додає решту свіжої журавлини. Одразу забирає з плити каструлю, додає масло. На велику таріль викладає нарізане філе, картоплю, карамелізовану грушу, поливає журавлиним соусом.
Наталія Хомич, 49 років, із села Решуцьк Рівненської області готує зайця у сметані.
— Мій чоловік — мисливець. У сезон полювання часто приносить зайчатину. 20 років готую дичину за одним рецептом, довела його до ідеалу, нічого зайвого не додаю. Уся родина з'їжджається на мого зайця у сметані.
Патрану тушку господиня рубає на шість шматків. Залишає на ніч у воді з ложкою оцту. Наступного дня зливає воду, м'ясо сушить, солить, перчить, натирає розчавленими зубчиками часнику, обкачує шматки у борошні, смажить до золотистого кольору на пательні.
— Смажу завжди на свинному жирі, можна й на олії, — каже Наталія. — Заєць — дієтична страва. Але моїй родині подобається, аби він був трохи жирніший.
У гусятницю складає обсмажені шматки, додає три зубчики часнику, нарізану кільцями цибулю, вливає склянку води. Тушкує 40 хв.
— Коли м'ясо відстане від кісток, даю лавровий лист, трохи червоного солодкого перцю, вливаю 200 грамів жирної сметани. Тушиться ще хвилин 15. Подаю зайця гарячим із картопляним пюре.
— Щоб приготувати страви з м'яса козулі, оленя, лося, кабана, треба його вимочувати добу у воді, краще у проточній. Тоді буде менше відчуватися смак крові, — радить львівський мисливець Петро Боричевський, 55 років. — Потім треба занурити м'ясо на дві години у воду з двома столовими ложками оцту. Промити, зняти плівку, натерти сіллю, нашпигувати салом, шкварками чи вершковим маслом.
Жирне м'ясо дикого кабана не шпигують.
Коментарі
Компания "АэроСвит" наш рейс тоже задержала (10 июня). Должна была вылеть из Киева в 22 часа, а вылетела после 4 утра. :-(
УЖАСНАЯ АВИКОМПАНИЯ
ПРОСИДЕЛ В БОРИСПОЛЕ 9 ЧАСОВ В СВЯЗИ С ОТМЕНОЙ РЕЙСА НА ГАМБУРГ
РАБОТНИКИ АВИКОМПАНИИ ВЕЛИ СЕБЯ ПО ХАМСКИ
постоянно задерживаются, отменяют рейсы без предупреждения и без компенсации. Вылет из Одессы в Киев и обратно постоянно с какими-то накладками. Отвратительная и безответственная авиакомпания. Просидел в Стамбуле сутки потому что Аэросвит отменил рейс - представитель не пришел, компенсации ноль, турки в шоке, пассажиры в шоке. В общем один негатив от данной авиакомпании