Сьогодні лауреати відзнаки священномученика Омеляна Ковча зустрінуться з Папою Римським Франциском. Зустріч запланована у Катедральному Соборі Святої Софії у Римі.
Сьоме вручення відзнаки відбулося в суботу 27 січня. Її щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки у служінні людині та задля примирення і порозуміння між народами.
Лауреатами відзнаки у 2017 році стали: німецька добродійниця Бриґітта Вебер, українська письменниця Оксана Забужко, керівник медичної служби "Госпітальєри" Яна Зінкевич, американський історик Тімоті Девід Снайдер та польський дипломат Ян Томбінський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Служив життю у таборах смерті" - Забужко поділилась особистим на врученні відзнаки Ковча
Участь у заході візьмуть також глава УГКЦ Святослав Шевчук, голова Комітету із вшанування пам'яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник та інші члени Комітету: владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ, отець Стефан Батрух, Олександр Богуцький, Данило Лубківський, Микола Кміть.
Омелян Ковч — священномученик УГКЦ, праведник України. Греко-католицький священик, що все своє життя присвятив допомозі ближньому. Будучи капеланом в Українській галицькій армії завжди перебував із вояками на передовій, щоб підтримати їх морально та й фізично. Був активним у суспільно-політичному житті українців, за що неодноразово переслідувався польською, радянською і нацистською владами.
Під час нацистської окупації допомагав євреям, врятував більше десятка осіб, зокрема відомого белзького рабина Арона Рокеаха. Його допитували у тюрмі на Лонцького у Львові, де вимагали визнання вини і відмови від подальшого хрещення євреїв, а також відмови від протестів засудження дій нацистської влади. За свої дії був ув'язнений та відправлений до концтабору Майданек, де й помер та був спалений в крематорії.
Коментарі