Як зазначають місцеві ЗМІ, король з королевою Комал вчора, 22 травня, пізно увечері вирушив в свою літню резиденцію "Нагарджуна" недалеко від непальської столиці.
Зазначимо, що голова Комуністичної партії Непалу (маоїстів) Прачанда, який переміг на квітневих виборах в Конституційні збори, в травні пред"явив королю ультиматум - покинути палац добровільно до відміни монархії, загрожуючи інакше "примусовим видворенням" монарху. Палац маоїсти запропонували "передати народу".
Як відомо, монархія в Непалі буде офіційно скасована на першому засіданні Конституційних зборів, призначеному на 28 травня. Пізні Конституційні збори, які впродовж двох років виконуватимуть і функції парламенту, напишуть для Непалу нову, республіканську конституцію.
Формування Конституційних зборів передбачене угодою між бунтівниками-маоїстами і політичними партіями Непалу про припинення громадянської війни, розв"язаної маоїстами проти монархії в 1996 році. За десять років в ній загинули близько 13 тисяч людей.
Ця війна стала "початком кінця" для 240-річної непалської монархії.
Довідка
Король Гьянендра зійшов на престол в 2001 році після загибелі за дивних обставин свого брата і всієї його сім"ї.
Старший брат монарха - Бірендра, за офіційною версією, разом з дружиною і дітьми був убитий спадкоємним принцом Діпендрою, що пустив останню кулю в себе. До цього часу всі обставини трагедії не з"ясовані.
Восени 2002 року Гьянендра звільнив прем"єр-міністра країни, а замість нього призначив свого ставленика. З 2002 по 2005 рік король змінив трьох голів уряду, після чого сам очолив кабінет міністрів.
У 2006 році незадоволеність народу авторитарними методами управління країною і любов"ю королівського двору до розкоші виплеснулася на вулиці. На хвилі народного гніву Гьянендрі довелося відмовитися від більшої частини своїх повноважень і піти у тінь.
Після скасування монархії король, який вважався втіленням бога, стане звичайним платником податків, повідомляє РИА "Новости".
Коментарі