Флорентійська художниця Елізабетта Рогаї малює картини за допомогою білого і червоного вина, застосовуючи унікальну техніку.
Рогаї почала малювати ще в дитинстві - перша її виставка пройшла в 1970 році. Потім Елізабетта займалась викладанням живопису і повернулася до створення полотен у 2000-х рр.. У 2001 році відбулася виставка художниці "Суть буття". Через рік її полотна отримали міжнародне визнання в Каннах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гола корейська художниця заснула поруч зі свинями
Рогаї не єдина художниця, яка спробувала об'єднати вино і живопис, проте ні в кого це не виходило так цікаво, як у Елізабетта Рогаї. Художники, які спробували себе на цьому поприщі, стикалися з труднощами технічного характеру - рідким "матеріалом" і обмеженістю палітри. Елізабетту труднощі не зупинили, вона довго експериментувала і, врешті-решт, зупинила свій вибір на системі, створеній професором Роберто Банкіні, доцентом органічної хімії університету Флоренції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Художниця народжувала в галереї у палаті зі скла
Винні шедеври Рогаї написані на звичайних полотнах за допомогою червоного і білого вина, контури предметів і фігур намальовані вугіллям. Ніяких штучних компонентів у вино художниця не додає. Як відомо, вино при витримці набуває нових якостей, і якщо в пляшці трансформація займає роки, то на полотні зміни видно після кількох місяців.
Іноді Елізабетта використовує як основу для своїх творів не полотно, а джинсову тканину. Крім того, флорентійська художниця виробила техніку закріплення вина на полотні за допомогою води й муки. Такий фіксаж не міняє колір вина і не дає йому вицвісти, повідомляє Corriere della Sera.
Коментарі
1