У Туреччині знайшли стародавні письмена ассірійської цивілізації, - повідомляє cybersecurity.ru.
Спільна група турецьких і канадських археологів виявила стародавнє сховище клинописних таблиць на південному сході Туреччини, раніше над сховищем глиняних таблиць перебував ассірійський храм. Вчені впевнені, що розшифрувавши зміст клинописних записів, можна буде отримати абсолютно нові відомості про ассірійську цивілізацію. Всі таблички, кажуть археологи з Університету Торонто, були створені у 1200 - 600 роках до нашої ери.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 2600-річний грецький шолом випадково знайшли на дні затоки
Знайдені вони були під центральним місцем храму, саме над тією ділянкою, де відбувалися обряди. Раніше місцевість, де знаходився храм, називалася Тайнат. Вона була повністю зруйнована царем Ассірії Тіглат-пілесером приблизно в 738 році до нашої ери. Пізніше тут було збудоване нове місто, що стало провінційним центром Ассірійської імперії.
Ассирія - стародавня держава в Північному Межиріччі (на території сучасного Іраку). Ассірійська імперія проіснувала майже дві тисячі років, починаючи з 24 століття до н. е. і до її знищення в 7 столітті до н. е. (близько 609 до н. е.) Мідією і Вавилонією.
Коментарі