Ексклюзиви
Неділя, 26 вересня 2021 10:59

Знайшли фото СРСР 1980-х - бідність, черги і порожні полиці
15

1984 рік, новорічний ранок. На задньому плані величезна дошка «Політбюро ЦК КПРС». У той час це здавалося нормальним. Ідеологію дітям нав'язували з раннього дитинства, і в ігровій кімнаті на стіні висіли не малюнки кота Леопольда і Снігуроньки, а портрети старих дядьків з політбюро
Фото: Андрій Лиженков
Комісія у військкоматі. Це 1988 рік, коли ще тривала війна в Афганістані
Центральна площа в Тулі, кінець 1980-х. Композиція «Свободное» за гратами, яку охороняють пильні вартові
«Рішення КПРС виконаємо» на тлі якихось руїн і сміття
Колонія Алексино, 1990 рік. На стіні газета «Правда» з божевільною цитатою Леніна - «Радянська влада є шлях до соціалізму, знайдений масами трудящих, і тому вірний, і тому непереможний»

У соцмережі "Живий журнал" опублікували фотографії побутового життя в СРСР в 1980-х.

На фото можна побачити бідність, бруд, лікарню, село, порожні полиці та черги. Автор Андрій Лиженков. Фото взяті з "Живого журналу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майки-алкоголічки і драні штани. Як в СРСР спивалися – страшні фото

На фото реальне життя в СРСР. Незважаючи на те, що в пізньому совку на руках у населення було досить багато фотоапаратів, сцени навколишнього життя, побуту, знімав мало хто. Плівкова зйомка була дорогим і трудомістким задоволенням. На 24 або 36 кадрах дефіцитної плівки люди воліли зафіксувати групові та поодинокі портрети.

Проте, існував пласт професійних фотографів, хто багато знімали навколишню дійсність. Саме такі знімки звичайного побутового життя можуть зараз найкраще розповісти про реальне життя в СРСР. Підбірка тульського фотографа з - жанр чорно-білої репортажної фотографії Андрія Лиженкова.

Опублікували заборонені до друку фото з радянських магазинів. Фото опублікував Максим Мирович в блозі. На них можна побачити наслідки дефіциту в пізньому СРСР.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли фото СРСР 1980-х - бідність, черги і порожні полиці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі