У серпні 1937 року в СРСР розпочалася хвиля репресій, яка отримала назву "Великий терор".
"Історики назвали ці події "Великим терором", тому що терор, який розпочинався ще, фактично, за Леніна був у менших масштабах, і, відповідно, зачіпав менші категорії людей", - розповідає історик Георгій Лук'янчук в інтерв'ю "Громадському".
Під керівництвом Володимира Леніна у 1920-ті був створений перший табір на Соловках. Туди засилали священиків, офіцерів-білогвардійців, більшовиків та опозиційні до тодішньої влади сили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 серпня у СРСР розпочався терор проти поляків
"Хоча теж початок був з цього табору, далі табірна система почала розростатися, і до 30х років вона перетворилася у ГУЛАГ. Це економіка: була одна економіка, де люди працювали вільно, а була економіка, де працювали в'язні ГУЛАГу. Чому його назвали "Великим терором"? – Тому що раніше ті терори, які відбувалися, починаючи з 1917 року, були менших масштабів, тому не набрали в історичних дослідженнях якихось визначень", - каже історик.
5 серпня 1937 року вважають початком так званого Великого терору, під час якого в 1937-1939 роках в СРСР заарештували понад 1,7 млн людей. Більш як 700 тисяч із них були страчені. Саме з того часу почали працювати "трійки" - позасудові органи, які засуджували до розстрілу і вислання.
Коментарі