Російські археологи виявили вісім мініатюрних різьблених виробів з рогу, у похованні немовляти ІІІ тисячоліття до н. е. Знахідка була знайдена в могильнику Іткол II в північній частині Минусинської улоговини.
Дослідивши знахідки археологи Андрій Поляков (Інститут історії матеріальної культури РАН) і Юрій Єсін (Хакаський науково-дослідний інститут мови, літератури та історії) розповіли що на виробах були зображені голови птахів, лося і кабана. В деяких фігурках були внутрішні порожнини і, по припущенням археологів, вони могли гриміти, як сучасні брязкальця.
Історики вважають що виявленій дитині було менше року. Вона була похована у берестяній колисці, а на її грудях знаходилися вісім вирізаних з оленячого рогу фігурок зі слідами червоної фарби.
На голові дитини було знайдено 11 невеликих мідних пластин. У кожній з них було пророблено два отвори для шкіряної тісьми. Археологи вважають, що вона прикрашала шапочку дитини. Зліва від черепу була знайдено сережку.
Поховання було виявлено в 14-му кургані могильника Іткол II в Ширінського району Хакасії, Росія. Воно відноситься до Окуневської археологічної культури, представники якої жили на території сучасної Хакасії і півдня Красноярського краю.
Окунівци були скотарями, а також освоїли металургію міді та бронзи і досягли досить високого рівня в роботі з металом. У мистецтві окунівців виділяються кам'яні стели з малюнками або висіченими зображеннями тварин, фантастичних істот і абстрактних символів.
Коментарі