Мексиканські археологи виявили на заході країни петрогліфи, зроблені в період з 850 по 1350 рр. н.е., повідомляє Національний інститут антропології та історії.
Знахідка була зроблена в зоні вулканічних скель на західному узбережжі країни. Ці території відомі як "Обрив душ" (Cantil de las ?nimas) і розташовані в муніципалітеті Тепік (штат Наяріт).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайдені скелети племені майя розповіли про голод і занепад
Наскельні малюнки, або петрогліфи, займають поверхню завдовжки 4 м і шириною 2 м. Всі вони розподілені за довжиною горизонтальної смуги серед вулканічних скель, висота яких складає близько 10 метрів. Малюнки були виявлені в зоні, яка доти була мало вивчена археологами. За словами представників Національного інституту антропології та історії (INAH), це відкриття дозволить поглибити знання про звичаї, пов'язані з церемоніальним циклом давньої культури Ацтатлан, яка розвивалася на заході Мексики.
Як пояснив археолог Маурісіо Гардуньо Амбріс, на східній стороні малюнка зображені петрогліфи, пов'язані з родючістю і плодючістю - наприклад, дощові хмари, равлики і жіночі статеві органи. На західній стороні розташовуються зображення черепів в профіль; їх лоби спрямовані на схід, у бік сходу сонця. Археолог додав, що в найближчі місяці доведеться з'ясувати, чи виконувала ця панель з петрогліфами певні функції астрономічного маркера. Для цього буде проведений детальний аналіз зображень, який дозволить отримати їхнє повне тлумачення.
Коментарі