Стародавні мексиканці прикрашали тіла небіжчиків свинцевим блиском і розтертою слюдою. Ці речовини жителям Теотіуакана доводилося купувати в інших регіонах Месоамерики.
Результати дослідження, проведеного групою іспанських археологів з Політехнічного університету Валенсії, опубліковані в журналі Journal of Archaeological Science.
Теотіуакан, відомий своїми пірамідами, розташований у високогірному районі сучасної Мексики. Він був великим містом, розквіт якого припав на 3-6 століття нашої ери. Населення Теотіуакана сягало до 100 тисяч чоловік, а площа становила 25 квадратних кілометрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завоювання ацтеків реконструювали на рівні ДНК
Автори роботи проаналізували 31 керамічну поховальну посудину з могили, знайденої в основі зруйнованого храму в Теопанкацко, одного з районів Теотіуакана. Поховання датується 200-350 роками нашої ери, в ньому знаходяться залишки двох юнаків, імовірно, знатних воїнів.
Вивчивши вміст посудин за допомогою електронного мікроскопа, хроматографії та спектрофотометрії, дослідники дійшли висновку, що в них зберігалися подрібнена слюда і мінерал ярозіт. Крім того, у посудинах були присутні і органічні компоненти, такі, як смола сосни Монтесуми і шматочки деревного вугілля.
Судячи з результатів аналізу, одним з основних елементів похоронної косметики жителів Теотіуакана був токсичний мінерал галеніт (свинцевий блиск, судьфід свинцю). Оскільки поклади цього мінералу відсутні в околицях Теотіуакана, вчені припустили, що його доставляли здалеку.
Оскільки в посудинах немає слідів аглютинативних речовин, які допомагають косметичним засобам триматися на шкірі, вчені упевнені, що вони не мають справу з прижиттєвою косметикою, яку поклали в могилу її власникам. Більш ймовірно, що в посудинах зберігалися суміші, якими посипали тіла небіжчиків перед похованням.
Коментарі