Під час рутинних розкопок на давньоєгипетському кладовищі епохи Раннього царства в Абу-Раваше на північний схід від плато Гіза французька археологічна місія з каїрського Інституту східної археології наштовхнулась на похоронний човен, який, ймовірно, належав царю Першої династії на ім'я Ден (близько 3000 р. до н. е.).
На таких човнах покійні фараони переправлялися із земного життя у вічне.
Артефакт, виявлений в північній частині мастаби номер шість (давньоєгипетської поховальної споруди з пласким дахом, яка передувала пірамідам), складається з 11 великих дощок і досягає шести метрів у висоту і 150 у ширину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луганські археологи знайшли унікальне поселення давніх людей
Знахідка доставлена ??для реставрації у запланований Національний музей єгипетської цивілізації і, як очікується, буде виставлена ??в Нільській залі, коли музей відкриє свої двері публіці. Відбудеться це в наступному році.
Інститут східної археології приступив до розкопок в Абу-Раваше на початку 1990-х. Знайдений цілий ряд археологічних комплексів, найважливіший з яких присвячений царю четвертої династії Джедефру, синові Хуфу, будівельника Великої піраміди. Археолог Еміль Шассін? виявив там залишки великої гробниці, яму під човен і численні уламки скульптур.
Подальші розкопки тривали під керівництвом П'єра Лако. На схід від піраміди Джедефра були знайдені споруди з іменами царів Першої династії яких звали Хор Аха і Ден. Тим самим стало зрозуміло, що за часів Хуфу і інших фараонів Четвертої династії, які будували гігантські піраміди, Абу-Раваш вже вважався дуже давнім, освяченим часом царським некрополем.
Коментарі
3