Дослідники за допомогою високотехнологічної фотографії реконструювали підпис, який може належати Вільяму Шекспіру.
Досі не відомо хто зроби в напис "Wm Shakespeare" на титульній сторінці правового трактату "Archaionomia" — збірці саксонських законів, опублікованих в Англії в час правління Єлизавети І. Про це повідомив Ґрегорі Гейворт, професор англійської мови в університеті штату Міссісіпі.
Однак тепер Гейворт та його учні використовують нову технологію для виявлення написів на старих книгах, які ледь не були втрачені. Робота є частиною проекту Лазаря (The Lazarus Project) по відродженню пошкоджених текстів за допомогою методу мультиспектральних зображень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли невідомий раніше твір молодого Моцарта
Дослідники взяли фотографії старого тексту з дуже високою роздільною здатністю. Були досліджені фото, зроблені у 12 різних діапазонах, починаючи від ультрафіолетового до інфрачервоного, які не доступні людському оку. Потім вони використали програмне забезпечення, щоб об'єднати ці зображення в можливо більш ясне зображення тексту.
Таким чином, вчені можуть відновити аркуші, які були стерті, обпалені або навіть пошкоджені водою, повідомив Гейворт. Наприклад, в минулому році, проект Лазаря використав цю технологію для відкриття п'яти нових віршів письменника Вільяма Фолкнера з колекції, яка була пошкоджена вогнем.
Навесні цього року Гейворт прийняв групу студентів до бібліотеки Шекспіра у Вашингтоні, округ Колумбія, щоб дослідити начерки, які могли належати драматургу. Процес перевірки справжності підпису ще не почався, але вони вже відновили його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вальс песика" Шопен написав заради поцілунку
"Ми маємо чітке уявлення про те, як зараз виглядає підпис, і ми можемо порівняти його з підписами Шекспіра й підписами фальшивомонетників", - сказав Гейворт.
На даний час група розшифровує рядок вище підпису, які написані в 16 столітті. Він написаний іншими чорнилами, ніж підпис.
Коментарі