Експедиція ДП "Волинські старожитності" завершила дослідження на території історичної Олики, в результаті яких виявлено культурний шар 16-18 століть, господарська яма, керамічні та металеві вироби цього ж часу, повідомила вчора прес-служба ДП "Волинські старожитності".
У 16 століття Олика на 400 років стає вотчиною магнатського роду Радзивіллів у Великому Князівстві Литовському, а згодом у Речі Посполитій.
Метою розвідувальних шурфувань було виявлення історичного культурного шару більш раннього, ніж відомі визначні пам'ятки Радзивіллів та їхніх сучасників. Адже Олика вперше за назвою Оліч згадується в Іпатіївському літописі ще в 1149 році. На схід від селища по обох берегах річки Путилівка відомі поселення ранньозалізного віку, а неподалік - група курганів невизначеного часу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські вчені реставрували амфору початку 3 тис. до н.е (ФОТО)
Для дослідження обрали ділянку в центральній частині селища, відданий під приватну забудову, і розташований між Свято-Троїцькою церквою 1886 року і Колегіальним костелом Святої Трійці 1635-1640 років. Однак схоже, що центр Олики, де проводилися дослідження, в результаті тривалої і активної забудови містечка свої історичні "пласти" втратив ще в 15-20 століттях.
Незважаючи на це дослідження будуть проводитися і надалі. На їх необхідність вказує і стратиграфічний розріз шурфів, по якому історичний культурний шар починається з глибини 0,5 метра від денної поверхні і відноситься 1,0-1,5 метр, а також численна колекція виробів 16-18 століть, які представляють значний інтерес для історії , як матеріальної, так і духовної.
Коментарі