У селі Новоолександрівка Дніпропетровської області археологи під час розкопок кургану виявили кромлех. Його вік близько 5,5 тис. років.
Археологічна експедиція в тій місцевості триває з початку квітня. За цей час українські археологи знайшли близько 20 поховань від епохи мідно-кам'яного віку до середньої бронзи. Розповіли, що курган має 7,5 м у висоту та 5 м у ширину, а створили його степові кочові скотарі, інформує видання "Український дощ".
Усередині кургану знайшли також глиняні черепки. Це свідчило про те, що кочівники мали гарні контакти з осілими землеробами, можливо, трипільцями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На полі трактор зачепився за саркофаг, якому 5 тис. років
Кромлех посеред кургану являє собою коло з великих обтесаних каменів, вкопаних у землю. Виконував функції каркасу, щоб курган не розвалився. Водночас мав сакральне значення.
Фахівці планують продовжити вивчення знайдених об'єктів. Рештки давніх людей відправлять на експертизу до Німеччини, а на місці кромлеху в майбутньому можуть створити музей просто неба.
У квітні 2021 року фахівці Дніпровської археологічної експедиції провели розкопки поховання ямної культури в Новоолександрівці Дніпропетровської області. Воно належало до епохи ранньої бронзи.
Керівник експедиції Дмитро Тесленко розповідав, що похованню близько 4,5 тис. років. Обличчя похованого чоловіка розфарбували охрою. Її отримували з перетертої залізної руди.
Поховальну камеру перекрили зверху колодами та очеретом. А сам курган багаторазово використовували для поховання. Його досипали принаймні вісім разів.
Коментарі