Ексклюзиви
Пʼятниця, 11 червня 2021 15:58

Школяр знайшов у лісі давній меч

У лісі неподалік німецького села Едергейм 12-річний хлопець знайшов давній меч. Знахідці близько 430 років.

Хлопець натрапив на меч торік, приніс його додому та показав родині. Після того про знахідку повідомили Державне управління з охорони історичних пам'яток, інформує noerdlingen.de.

За рекомендацією управління, меча передали до музею міста Нердлінген. Фахівці вивчили та відреставрували його. Прикрашає експозицію, присвячену битві при Нердлінгені.

Автор: noerdlingen.de
   Хлопець на ім'я Ільяс знайшов меч гуляючи лісом.
Хлопець на ім'я Ільяс знайшов меч гуляючи лісом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли великий арсенал давньої зброї

Битва відбулася 1634 року в умовах тридцятилітньої війни. На полі бою зійшлися війська Швеції та Священної Римської Імперії в союзі з Іспанією. Перші зазнали нищівної поразки, загинуло 3/4 війська. Швеція втратила домінуючі позиції в Німеччині.

Точно невідомо, чи належав меч учаснику битви, адже датується кінцем XVI ст., але цього не виключають. Зброя могла передаватися в одній родині з покоління в покоління.

Хлопця, який знайшов артефакт, нагородили почесним квитком у міський музей.

Нещодавно українські археологи виявили давній зігнутий майстром меч неподалік села Малі Підліски Львівської області. Здійснювали археологічну розвідку на місці будівництва Північної об'їзної Львова.

Знахідці понад 1,5 тис. років. Це гладіус. Так називали короткі римські мечі, якими користувались піхотинці. Знахідка належала воїну-германцю та стала першим з експонатів промоційної кампанії про загадкові знахідки доріг, які відкриває Україні програма "Велике будівництво"

Зараз ви читаєте новину «Школяр знайшов у лісі давній меч». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі