Багато прикрашену фракійську гробницю знайшли археологи у Болгарії.
Її розкопала команда з Регіонального історичного музею Хасково, пише Arkeonews.
Гробниця датується кінцем VI – початком III століття до нашої ери. Вона належить до Одриського царства.
Фракійські настінні розписи у гробниці зазнали пошкоджень. Те, що залишилося від цих них, виявили серед залишків розкопок мисливців за скарбами поблизу села Текето.
"Тут ми маємо лише верхній шар, найтонший, ліпнину. Вона зроблена з дуже тонкого розчину штукатурки з мармуровою крихтою, яку зазвичай використовують для досягнення такої вишуканості. Кольорове оздоблення в цьому випадку має глибокі червоно-помаранчеві відтінки, а також відтінок зеленого, як видно на смузі", – сказав доктор Георгій Негрізов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під підлогою лазні виявили ланцюжок, якому 1,5 тис. років
Деякі з цих кольорових фрагментів схожі на декоративний фриз, що оточує фрески в Александрівській гробниці.
"Цікаво показати вам ситуацію, яка нас теж спантеличує. Тут ми бачимо фрагменти захисного одягу під цією кам'яною брилою. Це набедреник, який складається з невеликих пластин, що надійно кріпилися до шкіряного чи тканинного одягу. Таких пластин ми виявили тут сім - вісім", – розповів Негрізов.
Розміщення цього захисного вбрання між двома каменями залишається загадкою.
2020 року під час розкопок у болгарському селищі Дебелт археологи знайшли античну золоту сережку. Вона була подібною до прикрас на жіночих фаюмських погребальних портретах.
Знахідку побачили в щілині між плитами в громадських лазнях часів Римської імперії в місті Деульт - колонії ветеранів VIII легіону Октавіана Августа.
Коментарі