![Розділили Чорноморський флот](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1036/1036360_w_300.jpg?v=0)
У Сочі президенти Росії і України 9 червня 1995-го підписали договір про розділ Чорноморського флоту. Флотське майно поділили за формулою 50 на 50, а плавзасоби — 18,3% Україні і 81,7% Росії.
1991-го Верховна Рада України, крім проголошення Акту проголошення незалежності, окремою постановою підпорядкувала собі всі військові формування, дислоковані на території незалежної України. Чорноморський флот на початок 1992-го оцінювався у $80 млрд. Становив майже 10% у структурі ВМС СРСР. Ситуація навколо поділу Флоту ускладнювалась заявленими Російською Федерацією територіальними претензіями.
Під час триденних переговорів у Сочі президента Росії Бориса Єльцина з президентом України Леонідом Кучмою, домовилися про поділ флотського майна. Штаб-квартира і основна база МВФ Росії мали розміщуватися у Севастополі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над радянською субмариною підняли український прапор
Україна відступила на користь РФ 32% кращої частини флоту. Половина з 18 % корабельного складу ВМС України протягом наступних років виключені з бойового складу і списані через технічний стан. Україна отримала гірші кораблі, а Росія - ті кораблі, які навіть приймали участь у військовій агресії проти України у 2014-го.
31 травня 1997-го у Києві Борисом Єльцин і Леонід Кучма підписали "Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією". Обидві сторони домовилися поважати територіальну цілісність одна одної і непорушність існуючих кордонів.
20 лютого 2014-го розпочалася збройна агресія Російської Федерації проти України. Цього дня до українського Криму почали прибувати російські військові підрозділи в межах операції із захоплення півострова.
Анексію Криму не визнали Україна, Генеральна асамблея ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, США і країни ЄС. Міжнародна спільнота вважає анексію Криму порушенням міжнародних угод, зокрема, Хельсінкського акту від 1975 року про непорушність сформованих у Європі кордонів, Будапештського меморандуму, співробітництво і партнерство між Україною і Росією та інших.
Коментарі