Ексклюзиви
Неділя, 28 листопада 2021 08:20

Принц-втікач забув у порту 14 возів зі скарбами

Принц-втікач забув у порту 14 возів зі скарбами
Принц Жуан всю свою родину, членів двору, державний архів і скарбницю таємно вивіз до Бразилії. Фото: The Yorck Project

Французька армія імператора Наполеона 28 листопада 1807-го захопила столицю Королівства Португалії Ліссабон. Місто здалося без єдиного пострілу.

Війна четвертої коаліції (1806—1807) завершилася перемогою імператора Франції Наполеона. Португалія неофіційно підтримувала Велику Британію. Принц-регент Жуан, що правив від імені своєї душевнохворої матері-королеви Марії І, відмовився приєднатися до континентальної блокади Британії. Через це Наполеон прагнув покарати португальців, знищити їх флот та окупувати країну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Битва біля пірамід закінчилася поразкою захисників

19 листопада французьке військо вдерлося в Португалію і рушило в напрямку Лісабона. Уряд Жуана не спромігся мобілізувати португальські регулярні війська, чи навіть зібрати національно ополчення для захисту країни. Півтори тисячі французьких вояків без гармат і кавалерії за день взяли Лісабон. Місто здалося без єдиного пострілу.

Принц Жуан всю свою родину, членів двору, державний архів і скарбницю таємно вивіз на 15 військових і 20 транспортних кораблях до Бразилії. Від'їзд відбувався так поспішно, що утікачі забули 14 возів зі скарбами у порту.

Ідея збудувати Тріумфальну арку в Парижі з'явилася в 1806 році після кількох гучних перемог Наполеона. Але остаточно її збудували і відкрили лише 29 липня 1836 року.

Висота Тріумфальної Арки складає 50 метрів, ширина – 45 метрів. Сама споруда має один центральний прохід, а з південної та північної сторони є по одному вузькому отвору. На стінах арки вигравійовані назви 128 битв, виграних республіканською і імператорською армією, а також імена 658 французьких воєначальників.

Зараз ви читаєте новину «Принц-втікач забув у порту 14 возів зі скарбами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 566
Голосування Чи посадять Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді?
  • Так, давно пора
  • Ні, це політичне переслідування
  • Мені байдуже
Переглянути