Група археологів на півночі Перу наштовхнулася на масштабне поховання епохи Сикан. Воно складається з 20 могил, вік яких нараховує близько 1000 років, передають місцеві ЗМІ.
Серед знахідок дослідники виявили 12 ритуальних ножів. Ці ножі ніколи не траплялися ні в одному з поховань. Один з них зображує божество Найламп, міфічного засновника сbканского суспільства. За легендою, він вийшов з моря і став богом.
"Місто, в якому ми працюємо, мало релігійне значення, було священним поселенням; на кожному розкопі ми знаходимо кладовища. Все це свідчить про те, що суспільство епохи Сикан мало високий рівень організації", - зазначив археолог з університету Іллінойсу Ідзумі Сімада.
Робочий квадрат, в якому було виявлене поховання, розташовується на північному узбережжі Перу поблизу міста Ферренафе. Серед кращих його знахідок - ритуальні ножі зі сплаву срібла, міді та золота, а також нагрудні пластини й похоронні маски.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Перу знайшли давню загадкову піраміду (ФОТО)
У піраміді висотою близько 30 метрів вчені знайшли останки молодої жінки в оточенні фігурок сиканських божеств, кераміки і виробів з міді та золота. Інша могила приховувала в собі представника привілейованого стану - він був похований сидячи, голову його прикрашала металева корона, а навколо розташовувалася безліч керамічних виробів різного призначення.
Розквіт культури Сикан припав на 800-1300 рр. нової ери. Ця цивілізація була однією з небагатьох, які активно виробляли металеві вироби в той час. Сиканцям були знайомі золото, срібло та мідь, з яких вони також виготовляли якісні сплави.
Люди епохи Сикан вели торгівлю з древніми народами, які мешкали на території сучасних Еквадору, Чилі та Колумбії. Чому культура прийшла в занепад, поки не відомо, але, очевидно, до 1200 р. н. е., коли над Латинською Америкою зійшла зірка могутньої інкської держави, цивілізація Сикан вже доживала свої останні дні.
Коментарі