Gazeta.ua пропонує переглянути світлини, зроблені у Китаї в 1880-х. На них можна побачити Великий китайський мур, палаци і храми, які вражають величчю. Є й знімки заболочених вулиць, транспорту, караванів верблюдів і тамтешніх мешканців.
Світлини належали до колекції мандрівника та землевласника із Львівщини графа Карла Ланцкоронського. 1929-го він передав їх польській академії наук. У бібліотеці установи вони зараз і зберігаються.
Фото з Китаю зроблені в той час, коли кораблі з європейських країн почали активно з'являтися біля узбережжя країни. Після "опіумних воєн" 1839-1842-х Шанхай і Нанкін перейшли в підпорядкування англійців. 5 портів відкрили для торгівлі, а війська Великої Британії окупували місто Гонконг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З сітками, серпами і оприскувачами – як жили португальці у 1930-1950-х
Загрозу імператору становило повстання тайпинів. Його очолив релігійний фанатик. Повстанці заволоділи значною територією Китаю і проголосили столицею місто Нанкін.
У колекції бібліотеки Бергенського університету в Норвегії зберігаються світлини рибалок 1912-го. Вони зроблені на тамтешніх морських берегах. На них видно купи лосося, як чистять рибу і розвішують сушити.
Про норвежців навіть кажуть, що в їхніх венах не кров, а морська вода. Їхнє життя завжди було дуже пов'язане з морем. Заселяли вони в основному узбережжя. У цих населених пунктах рибальство займає провідні позиції.
Коментарі