Столичному кінотеатру "Жовтень" виповнилося 88 років. Його відкриття відбулося 29 січня 1931 року. Тоді кінотеатр називався "Дев'яте Держкіно".
Це був перший побудований після Жовтневої революції кінотеатр, розрахований на 680 місць.
За тодішніми грошима споруда кінотеатру обійшлася місту в 312 600 рублів, пише Status Qua.
Кінотеатр став центром культурного життя Подолу. Перед початком кіносеансів тут виступали музичні колективи. Крім того, глядачі у приміщенні кінотеатру могли відвідати читальню, пограти в шахи, шашки або доміно. У підвалі кінотеатру розташовувався тир, де можна детально роздивитися гвинтівку, військове маскування та дізнатися теорію стрільби.
Під час фашистської окупації кінотеатр став називатися "Глорія" і показували в ньому німецькі фільми. Після війни кінотеатр зустрів глядачів уже наполовину зруйнованим. З будівлі було вивезли все устаткування, апаратура і меблі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київські музеї працюватимуть безкоштовно
Відновили кінотеатр досить швидко. Тоді ж він отримав нову назву - "Жовтень". З 1951-го в кінотеатрі впроваджена нова для того часу практика прийому заявок попереднього продажу квитків на колективні перегляди фільмів. Вперше в Україні великий зал кінотеатру був обладнаний для показу широкоекранних фільмів.
29 жовтня 2014 року в кінотеатрі спалахнула пожежа. Очевидці говорили, що під час кіносеансу хтось кинув димову шашку, від якої загорілися крісла. Глядачі дивом вціліли, але будівля серйозно постраждала від вогню. Локалізувати пожежу на площі 300 м² рятувальники змогли вже у четвер, 30 жовтня, об 1:40, а повністю ліквідувати — лише за добу. Відбудували кінотеатр за рік.
"Жовтень" і сьогодні залишається центром культурного життя Подолу. 2018-го тут стали робити безкоштовні кіносеанси для пенсіонерів.
29 січня 1886-го німецький інженер Карл Бенц отримав перший патент на автомобіль із газовим двигуном - Benz Patent-Motorwagen. За 3 роки до цього зробив своє перше авто.
Коментарі