Частина Великої китайської стіни була виявлена ??у Монголії, недалеко від місця, яке зазвичай відвідують туристи. На думку експертів, це частина стіни, яка знаходиться за межами Китаю, в пустелі Гобі.
Міжнародна група експертів була створена у серпні минулого року. Її метою було обстеження та документування древніх стін у прикордонній зоні поблизу Монголії. При цьому дослідники використовували ресурс Google Earth.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали найдавніші споруди Йорданії
Стіни були побудовані в часи різних китайських династій задля захисту від монголів, які на той час прагнули завоювати Китай.
Були ділянки стіни, які досягали до 9 метрів. Вони розкидані по всій пустелі. Також вони відомі як стіни Чингісхана, каже Вільям Ліндсі, керівник експедиції і дослідник Великої стіни.
Науковці виявили зруйновані й розрізнені пам'ятки, що нагадують Китайську стіну. Ліндсі переконаний, що ці стіни збудовані не Чінгісханом і його спадкоємцями, а китайцями. Він вважає, що це далека частина Великої китайської стіни.
Ці руїни на кордоні між Китаєм і Монголією ніколи не були досліджені. Прикордонники сказали, що команда Ліндсі була першою, яка проводить експедицію в регіоні.
Стіни видно на супутникових знімках Google Earth. Археологам вдалося знайти 2 ділянки, на яких добре збереглися стіни. Мури були набагато вище, ніж вони є зараз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли гробницю останнього правителя інків
Стіна побудована з каменю базальтових порід. Гострі краї вказують на те, що матеріал сюди був завезений з іншого регіону.
Імовірно, що ця ділянка стіни лишилася недобудованою, її покинули через суворі кліматичні умови пустелі.
Ліндсі додав: "Оснащення стіни було неповним. Тут навіть не було сигнальної системи й можливості вмістити достатньо війська".
Ліндсі сподівається пролити світло на невідому історію будівництва Стіни. Раніше китайські дослідники вважали, що стіна була побудована за династії Хань в 115 році до нашої ери. Але останні дослідження руїн (мотузок і дерева) дозволяє припустити, що будівництво цих стін могло відбутися на тисячу років пізніше, близько 1040 року нашої ери.
Коментарі
2