Вже в кам'яному віці люди надавали великого значення смаку їжі і додавали туди спеції. Про це свідчать черепки стародавнього глиняного посуду, знайдені в Данії та Німеччини.
Вважалося, що в давнину, до виникнення розвиненої культури, люди звертали увагу лише на калорійність їжі. Однак дослідники з'ясували, що при готуванні вони додавали в свої страви трави, які не становлять поживної цінності.
Вивченню були піддані фрагменти глиняного начиння людей кам'яного віку, виявлені в східній Балтиці. Знахідкам від 6100 до 5750 років. На стінках посудин, з внутрішньої сторони, науковціі виявили фітоліти - мікроскопічні мінеральні гранули, що містяться в рослинах і зберігаються навіть після їхнього повного розкладання.
З'ясувалося, що фітоліти походять з насіння часничниці (Alliaria petiolata). Це насіння має приємний пряний запах, тому його іноді досі використовують в якості замінника часнику. Археологи припускають, що стародавні європейці розмелювали їх і лише потім додавали в їжу. Знахідка є найдавнішим свідченням вживання спецій в Європі - на Близькому Сході їх стали застосовувати ще раніше.
четвер, 22 серпня 2013
20:09
Люди кам'яного віку були гурманами
×
Коментарі
4