Ексклюзиви
Четвер, 13 травня 2021 13:02

"Ледь не щомісяця на смітнику знаходили труп" - запустили сайт з історіями убивств

"Ледь не щомісяця на смітнику знаходили труп" - запустили сайт з історіями убивств
Нині можна ознайомитися із дев'ятьма кримінальними історіями міста Фото: kryminal.localhistory.org.ua

У мережі запустили інтерактивний онлайн-проєкт "Кримінальні історії цісарського Львова".

Творцями стала команда історичного журналу "Локальна історія". Можна прочитати дев'ять анімованих історій від дослідника Дениса Мандзюка, написаних на основі газетних повідомлень межі ХІХ–ХХ ст., передає "Історична Правда".

"Львів у складі держави Габсбурґів багатьом ввижається близьким до ідеалу. Місто розросталося і збагачувалося, походи до храмів чергувалися з відвідинами театрів. Ресторани і кав'ярні не могли вмістити всіх охочих. Але зовсім іншим постає Львів на сторінках тогочасної преси. Дописувачі скаржилися на брудні вулиці та неохайні кам'яниці. За яскравими вивісками часто ховалася бідність і розруха. Будинки розпусти, картярські притони, жебраки, вар'яти, кишенькові злодії. Ледь не щомісяця на смітнику знаходили труп немовляти. Майже щотижня, а іноді й по кілька разів, траплялося самогубство", - розповідає автор проєкту.

У кам'яницях заховано дев'ять текстів. Щоб почитати історію, треба обрати віконце та клацнути на нього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охоплює усі області України. Створили мапу націоналістичного підпілля часів Другої світової

Львівська команда Chameleon Age відтворює 3D-моделі втрачених пам'яток Львова.

Таким чином хочуть розвивати інтерактивний туризм. Усі відтворені моделі будуть доступні у мобільному додатку. Їх можна оглянути з будь-якого місця за допомогою камери телефону.

Розробники відновили вигляд Високого замку у XVI ст. Розробляють моделі Низького замку, синагоги "Золота Роза", Краківської та Галицької міських брам, попередньої ренесансної ратуші.

Зараз ви читаєте новину «"Ледь не щомісяця на смітнику знаходили труп" - запустили сайт з історіями убивств». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі